Jesteś wspaniała. Wiesz o tym?

Przez pięć dni w tygodniu jestem sama z dziećmi, wszystko jest na mojej głowie.


 Odrabiam lekcje, wysłuchuję kłótnie nastolatek, pilnuje zwariowanego psa i bawię się z najmłodszym na podłodze, niby wszystko jest w porządku ale czasem czuję się uwięziona w tych swoich obowiązkach i umęczona każdym dniem.


W zeszłym roku szkolnym było jakoś łatwiej, wszystko potrafiłam ogarnąć cały dom i zorganizować czas dla siebie, teraz ogarniam dom i dzieci, ale dla mnie brakuje już czasu.

 Ten rok daje mi mocno w kość i brakuje mi dodatkowych rąk do pomocy, przydałaby się jakaś babcia w zasięgu ręki z magicznym zaklęciem, która potrafiłaby wyczarować jedną godzinę dnia dla mnie albo mężczyzna, który zabrałby trochę obowiązków ode mnie.
Podziwiam wszystkie samotne mamy, które nie mają żadnej pomocy i są uwięzione w swoim własnym życiu, podziwiam wszystkie kobiety, które mają pracujących mężów i nigdy ich nie ma w domu, podziwiam każdą mamę, która ma masę obowiązków na głowie i braku czasu dla siebie.

To my kobiety mamy ogromną siłę, napędzaną miłością swoich dzieci i dla nich zrobimy wszystko.
To my musimy wstać codziennie z uśmiechem na twarzy, nawet gdy wieczorem wypłakałyśmy w poduszkę tonę łez.
To my nigdy nie możemy chorować.

To my musimy, posprzątać, uprać i ugotować.
To my wszystkie mamy cudowną moc.

Chciałabym Ci tylko powiedzieć jedno, może jeszcze nikt Ci nie powiedział.
Jesteś wspaniała!
Wiesz o tym?

Pamiętaj każdego dnia, że jesteś cudowną mamą i dzięki Tobie, twój świat jeszcze się nie zawalił, gdyby nie Ty, świat nie byłby taki kolorowy.

Nic się nie stało, że przypaliłaś ciasto, że przesoliłaś zupę, że dziś nie wstawiłaś prania i zabrakło skarpetek dla dzieci.

 Nic się nie stanie jeśli dziś też nie weźmiesz żelazka do ręki i nie uprasujesz.

Znajdź w ciągu dnia chwilę czasu dla siebie, usiądź przy herbacie lub kawie, popatrz na swoje dziecko i uśmiechnij się do siebie.

To Twój cały Świat!
Stworzyłaś go sama.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz