5 pomysłów na zabawę w domu z 20 miesięcznym chłopcem

Jestem mamą dwóch dziewczynek i prawie dwuletniego chłopca, mam duży problem na wymyślanie tematów do zabaw z moim synkiem, lalki i zabawy w dom odeszły w zapomnienie.

 

 Za oknem deszcz, wiatr nie zaprasza na spacer, więc siedzimy w domu, z zakatarzonym nosem.

 W co się bawić w porze jesiennej z chłopcami? 

 

Kolorowanie 

  Przerabiamy kredki, flamastry czyli wszystko co jest dostępne z pokoju sióstr, próby kolorowania rysunków w książeczkach do rysowania, malowanie ścian i podłóg, które pod koniec dnia znajduję ukryte, pod stertą zabawek.
Zabawa w chowanego

  Biegam po całym domu chowając się za drzwiami, czołgam się pod stołem lepiej od swojego psa, syn śmieje się głośno i widać że bardzo mu się podoba, to chyba najlepsza zabawa, która dba o moją figurę.

Piłka i balon

Rzucanie piłką tekstylną do celu, nie wiem jeszcze gdzie jest ten cel ale wychodzi to jemu co raz lepiej. Odbijanie balona robi wiele zamieszania, ćwiczymy nawet podskoki razem z nim, ciekawe kiedy mój syn oderwie się od ziemi. Balon jest fajny, tylko do momentu kiedy robi wielkie bum.

 Taniec

  Wystarczy włączyć radio z żywą muzyką ( disco polo - nie, nie słucham takiej muzyki ale czego się nie robi dla syna) i dziecko szczęśliwe, porusza się w rytm muzyki, która daje dużo radości, i  wyładowania baterii.

Klocki 

Pociągi i samochody u nas ciągle na topie, o których pisałam tutaj .
Wesołe Gospodarstwo od MUBI dla dzieci powyżej trzeciego roku życia, sprawdza się idealnie, duże klocki łatwo łączyć ze sobą, tory też nie sprawiają większego problemu, układa sam, to takie duże puzzle.Odkąd mały ma straż pożarną i komisariat policji od Mubi, ciągle jeździ po domu na sygnale,  ejołejo
słychać po całym mieszkaniu.
Zbudowaliśmy miasteczko w którym bez przerwy coś się dzieje.
Moja córka bawi się z bratem i uczy nowych słów

- Pali się!
- Dzwoń po straż pożarną!
- Dzwoń po policję widzę złodzieja

Zabawa klockami rozwija wyobraźnię, sprawność manualną, koordynację wzrokową i kreatywność, a wspólne budowanie z klocków uczy dzielenia się swoimi rzeczami.
Kolorowe klocki przykuwają uwagę, kształt i rozmiar są idealnie dopasowane do małych rączek dziecka.
Dziecko trenuje prawidłowy chwyt, zręczność oraz precyzję trafiania do celu, uczy się kolorów i nowych kształtów.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz