Zabawy z piłką dla dwulatka, rozwijające sprawność ruchową.

W ostatnim czasie zauważyłam, że moje dziecko udoskonala swoją sprawność ruchową. Naśladuje swoją siostrę chodząc po krawężniku, uczy się łapać równowagę, wspina się pod górki na spacerze, uwielbia zabawy z piłką, kuca i próbuje skakać.

 

Cieszę się, że mój syn reaguje na polecenia, chociaż nie zawsze ma ochotę je wykonać, teraz łatwiej nam uczyć się nowych zabaw.
Ostatnio pogoda dopisuje, korzystamy z zabaw na świeżym powietrzu.

Zabawy z piłką

Piłka jest świetną zabawką dla dzieci w każdym wieku, rozwija koordynację ruchów i wzmacnia mięśnie. Rzucanie, bieganie za nią sprawia nam wielką radość.

Ćwiczymy rzucanie i łapanie piłki.
Antek rzuca piłkę przed siebie, łapię go za rękę i biegniemy do niej ( jeszcze na sztywnych nogach ).
Uczymy się łapania - Antoś wyciąga rączki do przodu, a ja  wrzucam piłeczkę do rąk.
Używamy tylko lekkich piłek do zabaw. Wrzucanie piłki do kosza.
Do zabawy będzie nam potrzebne pudełko lub kosz na zabawki, kilka małych piłek. Uczymy się rzucać do celu.
My rzucamy piłkę do prawdziwego kosza, znalazłam go na stronie Clementoni, zabawka jest świetna na zabawy w domu i na świeżym powietrzu, mała i lekka piłeczka nie wyrządzi szkód w mieszkaniu. Interaktywna koszykówka, po wrzuceniu piłki do kosza odlicza punkty, wesoła muzyka zachęca dziecko do aktywności ruchowej, rzucamy i kucamy by podnieść piłeczkę, w rytm muzyki maluch tańczy.
Zabawa po polsku i angielsku.
Bicie brawa, cieszenie się z kolejnego udanego rzutu, zachęca malucha do kolejnego rzutu, pamiętamy, że tym wieku dziecko szybko się nudzi zabawą i koniecznie trzeba być przygotowanym na kolejną zabawę.

 

Toczenie i turlanie piłki

Siadamy na podłodze na przeciw siebie, wydajemy maluchowi proste polecenia, co ma zrobić z piłką, dziecko ma turlać piłkę po podłodze do drugiej osoby, druga osoba toczy lub turla piłeczkę do dziecka. Maluch uczy się zabaw i dzielenia rzeczami.
Zabawa trwa krótko jak zwykle.
Jeśli masz pomysł na zabawę dla prawie dwulatka, koniecznie podziel się z nami, pokażemy je w kolejnym podobnym wpisie :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz