Jak zrobić sól do kąpieli - pomysł na domowe spa

Kto lubi długie kąpiele?


Ja lubię poleżeć sobie w wannie, niestety tak naprawdę od trzech lat mam w domu tylko prysznic i nie mogę korzystać z długich, relaksujących kąpieli. Korzystamy z wanny na wyjazdach. Julia też je uwielbia, są przyjemne jeśli do wanny może zabrać ze sobą ulubione zabawki ale najprzyjemniejsze są wtedy, kiedy dosypiemy kolorową sól do kąpieli.
Dzisiaj zrobimy sobie domowe spa, a dokładniej przygotujemy z córką sole do kąpieli. Jeśli lubisz eksperymentować z dzieckiem, to zapraszam do wspólnej zabawy.
 
Do zabawy potrzebny nam będzie zestaw kreatywny I'm a Genius, Moje Pierwsze Spa, w którym znajdziemy gotowy zestaw do zabawy.

Przepis na sól do kąpieli jest naprawdę prosty. 

Przygotuj sól gruboziarnistą, barwnik spożywczy i olejek różany lub inny, taki jak lubisz i wodę.Przepis bazowy

Do próbówki wlej 3 ml wody, dodaj ziaren barwnika tak by uzyskać odpowiedni kolor, dodaj 10 kropli aromatu różanego.
Do woreczka foliowego z zamknięciem wsyp 100g soli, jeśli nie masz wsyp do miseczki i wymieszaj. Pozostaw tak na kilka godzin, aby wszystko się wchłonęło.
Twoja sól jest gotowa.Możesz stworzyć różne sole, z ziół i przypraw, wystarczy je dodać do soli, wymieszać i zamknąć w woreczku na kilka godzin. Po tym czasie będą gotowe do użycia.

Zabawa z dziećmi zawsze może być ciekawa, wystarczy kilka dodatkowych barwników, można tworzyć różne kolorowe sole, nowe zapachy ale również można mieszać kryształki ze sobą.

Bawcie się tak jak chcecie, a później do wieczornej kąpieli, zabierzcie koniecznie ze sobą swoją sól, to będzie na pewno udana kąpiel.

W pudełku Moje pierwsze spa, znajdziecie:

-buteleczka
-aromat różany
-probówka
-tasiemka
-tiul
-pipeta
-rękawiczki
-2 barwniki spożywcze
-gruboziarnista sól
-instrukcję

Zestaw kreatywny jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat, z pomocą rodziców mogą korzystać spokojnie młodsze dzieci. To świetna sprawa i zabawa, szczególnie na jesienne i deszczowe dni.

Mam dla Was niespodziankę, którą przygotowałam razem z Dante, weźcie udział w konkursie i wygrajcie swój zestaw Moje pierwsze Spa - Lisciani.KONKURS

Wejdź na post konkursowy, który jest tutaj <kliknapisz dla kogo chcesz wygrać, imię i wiek dziecka.
Zaproś do zabawy 3 swoich przyjaciół, oznaczając ich w poście
Udostępnij informację o konkursie na FB.
Teraz pozostaje czekać na wyniki.
Konkurs trwa od 31.10. do 06.11.2018

Nagroda:
Moje pierwsze spaRegulamin:

1. Sponsorem i organizatorem konkursu jest Dante - Dystrybutor Zabawek, a współorganizatorem blog.
2. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook, ani z nim związany.
3. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w ciągu 7 dni od zakończenia konkursu.
4. Zwycięzcy zostaną wybrani przez współorganizatora i sponsora na podstawie subiektywnej oceny dotyczącej aktywności danego uczestnika konkursu w trakcie jego trwania.
5. Wysyłka nagrody tylko na terenie kraju.
6. Nagrodą w konkursie jest : 1 zestaw - Moje pierwsze spa
 

Dante - Dystrybutor Zabawek


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz