Powrót do szkoły - szkolna wyprawka

Za kilka dni dzieciaki wracają do szkoły, a my jak zwykle w ostatnim tygodniu kompletujemy wyprawkę szkolną. Zakupy artykułów szkolnych sprawiają nam ogromną radość, do wyboru mamy pełne kolorowe półki różnych artykułów.

 

 Julia w szkole podstawowej w klasach 0-3 miała dwa plecaki szkolne, oba miały usztywniane plecy, pierwszy jej plecak miał kółka i wysuwaną rączkę aby nie musiała dźwigać podręczników, niestety oba plecaki przez usztywnienia i ogromną wielkość, były bardzo ciężkie.

 

 

Plecak i piórnik.

W 4 klasie moja córka będzie nosić plecak Easy Flow , który na plecach i szelkach jest wypełniony pianką, która pomaga rozłożyć ciężar, jest wyprofilowany i wygodny. Julka ma wysokość 128 cm i ciężko wybrać dla niej "dorosły" plecak, prawie większość wisi jej za plecami. Plecak z jednorożcem ma bardzo fajne szelki, które dopasujemy bez problemu do wzrostu dziecka, dodatkowo pas piersiowy zapinany na klamrę, zapobiega przesuwania się plecaka ( podobne zapięcia miałam w tuli, plecak powinien być wygodny, rozprowadzając równo ciężar książek).


Nasz plecak ma 26 litrów pojemności, posiada mnóstwo kieszonek, ma dwie duże komory zapinane dwukierunkowym zamkiem, oraz zapinaną przednią kieszeń. Po bokach mamy dodatkowe kieszonki na butelkę z wodą i małe przedmioty.
Cena plecaka ok 125 zł.
Piórnik powinien być lekki, saszetka z dwoma zamkami spełni swoją rolę i pomieści w środku wszystkie przedmioty do pisania, podkreślania i rysowania.


Długopis wymazywalny.

Dzieciaki często popełniają pomyłki w zeszytach aby uniknąć przekreślonych słów, brzydkich zeszytów, wystarczy kupić długopis ścieralny z gumką. Długopis EasyWay ma kolor niebieski, pisze się nim delikatnie, lekko, ma bardzo przystępną cenę, koszt takiego długopisu przekracza 4 zł.


Długopisy żelowe Easy Kids Glitter

Długopisy mają drobinki brokatu, ciekawie wyróżnią tekst w zeszytach, łatwo będzie znaleźć tekst do nauki przed klasówką, wygodny gumowany uchwyt, 10 kolorów zachwycą niejednego ucznia.Kredki drewniane.

Kredki trójkątne Jumbo , grubość i odpowiedni kształt dla małych rączek, pozwolą nauczyć dziecko prawidłowego chwytu, miękki grafit rysuje delikatnie, nie potrzebny jest duży nacisk na kredkę.


Plastelina i Farby.

Plastelina powinna być miękka, kolorowa i nie brudząca, tak by małe rączki przy małym wysiłku ulepiły nam coś pięknego z dwunastu żywych kolorów.
Farby plakatowe 12 kolorów, plakatówki są gęste więc łatwo pokryją malowaną powierzchnię.Ołówek

Ołówek grafitowy fluo, ma miękki rysik o twardości HB, jego trójkątny kształt dzięki niemu nasze dziecko nauczy się prawidłowego chwytu.


Linijka

Ile połamanych i pogryzionych linijek wyrzucam do kosza na śmieci wiem tylko ja i moje dzieci, w tym roku spróbujemy elastycznego zestawu do kreślenia. Linijka, kątomierz i ekierka, zostały wykonane z elastycznego materiału, Julia wygina linijkę we wszystkie strony, sprawia jej to ogromną radość, przedmioty na pewno nie połamią  się w plecaku.

Inne produkty ze zdjęć:

Długopis automatyczny  Fancy
Okrągła duża gumka Eraser 
Pędzelki do malowaniaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz