Robot sprzątający - iRobot Roomba e5 - recenzja

Robot sprzątający.Bardzo lubię testować nowości, ostatnio miałam możliwość poznać zalety i wady robota sprzątającego - iRobot Roomba e 5.Testowałam robota tuż przed świętami, zastanawiałam się czy poradzi sobie w moim mieszkaniu, chociaż czytałam o nim same pozytywne opinie, chciałam przetestować go sama.


Misja sprzątanie

Pies który zostawia wszędzie sierść i dzieciaki, które gubią włosy, kruszą ciasteczka i nie tylko, to była trudna misja dla Roomby e5, która mogła się nie udać ;)

Zacznijmy od tego, co znajdziemy w opakowaniu:

- iRobot Roomba e5
- Zintegrowana Stacja Dokująca
- Przewód
- Wirtualna ściana Dual Mode (2 baterie AA dołączone)
- Dodatkowy filtr
- Akumulator iRobot Li-Ion (w urządzeniu)
- Instrukcja obsługi i Szybki start

Nasz robot jest prosty w obsłudze i w użyciu, na początku umieszczamy go w stacji dokującej, by naładować baterię, tam również robot wraca po skończonej pracy. W między czasie na swój telefon ściągamy aplikację iRobot Home, która jest dostępna na system androida i IOS, dzięki niej będziemy zarządzać pracą urządzenia gdziekolwiek będziemy W aplikacji  możemy zaplanować jego pracę na cały tydzień, sprawdzać stan pojemnika na brud i poziom baterii oraz śledzić cykle jego pracy, również tam zobaczymy różne uwagi i powiadomienia.

Moje pierwsze wrażenie po uruchomieniu?

Łał on sprząta sam!

Usiedliśmy na krzesłach z dziećmi i podziwialiśmy jego pracę. Fajnie jest tak znaleźć chwilę wytchnienia, szczególnie w okresie świątecznym.
Naładowana bateria, pozwala na 90 minut ciągłej pracy urządzenia.
Robot ma dwa duże kółka, dzięki nim radzi sobie świetnie z każdą powierzchnią, bez problemu poradził sobie z naszym dywanem, który ma długi włos, poradził sobie również z odkurzaniem pod kanapą. W kątach mieszkania jest czyściej, a to dzięki wirującej szczotce bocznej, która zagarnia zabrudzenia, kierując je na drogę 3-stopniowego systemu sprzątania by wyłapywać zabrudzenia i kurz gromadzący się wzdłuż ścian.
Dzięki technologii Dirt Detect, robot odkurzacz iRobot Roomba e5 przy pomocy optycznych i akustycznych czujników odnajduje miejsca bardziej zabrudzone i koncentruje pracę na ich dokładnym wysprzątaniu.

Nie wjeżdża tam gdzie nie chcesz!
Wirtualna ściana Dual Mode (dwufunkcyjna wirtualna ściana) utrzymuje robota odkurzającego Roomba na obszarze, który ma być sprzątany i blokuje jego dostęp do miejsc, do których nie powinien mieć wstępu. Wystarczy ustawić odpowiednią funkcje na słupku, okrąg lub linię. Robot nie zbliża się do wirtualnej ściany.


Łatwe czyszczenie:
 iRobot Roomba e5 wyposażony jest w unikalny pojemnik na brud, który można myć pod bieżącą wodą, a on sam sygnalizuje zapełniony pojemnik.

Urządzenie jest naprawdę łatwe w użyciu, nie obija się o meble, wręcz świetnie je omija, dzięki wbudowanym czujnikom. Podoba mi się wcześniejsze zaplanowanie harmonogramu pracy i sterowanie robotem, za pomocą aplikacji z dowolnego miejsca na ziemi. Ostatnio uruchamiałam go z autobusu ;)

Jedyna wpadka jaką zaliczył nasz robocik, to wjazd w talerz psa, na szczęście nasza Abunia, zdążyła zjeść swój posiłek.
Warto więc usunąć z podłogi zabawki, kable (podobno nie musi, ale nasz robot zahaczył o kable pod choinką), warto podnieść karteczki, ścinki papieru z pokoju dzieci.

Z kurzem i sierścią radzi sobie świetnie na każdej powierzchni, więc jeśli nadal zastanawiasz się przed zakupem, to śmiało Ci go polecam, myślę że jest wart swojej ceny.
Teraz juz możemy usiąść wygodnie na krześle i wypić w spokoju herbatkę z cytryną.

Robota sama się zrobi! A raczej nasz iRobot Roomba e5 zrobi ją za nas :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz