Nowości książkowe dla najmłodszych.

Dzisiaj pokażę Wam książeczki dla najmłodszych,

które przyszły do nas od różnych wydawnictw w ostatnim czasie.

Zacznę od Wydawnictwa Nasza Księgarnia i pokaże Wam trzy tytuły, pierwsze dwie książki wykonane zostały na kartonie w 100% z recyklingu, drukowane są ekologicznymi farbami.


Moja mała myszka - Britta Teckentrup


Książeczka z nowej serii o życiu dzikich zwierząt, mała kartonowa książeczka dla najmłodszych.Co znajdziemy w środku?
Znajdziemy krótka opowieść o małej myszce, która mieszka na łące w mysiej dziurce, ciekawa wielkiego świata wyrusza na kolorową łąkę, gdzie czekają na nią jej przyjaciele, jeżyk i ptaszek. Bawią się razem w chowanego i miło spędzają czas. Po całym dniu zabawy czas wrócić do swojej mamy, która czeka w mysiej norce.Moja mała kaczuszka - Britta Teckentrup


Mała kaczuszka  mieszka z mamą i rodzeństwem, od rana idą razem nad staw, kąpać się i chlapać, uwielbiają pływać razem. Mała kaczuszka poznaje innych mieszkańców stawu, żabkę zieloną, ważkę, rybkę i kijankę. Kiedy po całym dniu przychodzi zmęczenie, rodzeństwo chowa się pod skrzydłami mamy, wtulając się w piórka.

Małe  zwierzątka tak jak małe dzieci poznają ogromny świat, zmęczone zabawą kończą dzień w ramionach swoich rodziców.


Czarny kot, Biała kotka - Silvia Borando


Książka dla najmłodszych, o dwóch kotach. Biała kotka wychodzi tylko w nocy, czarny kot tylko w dzień. Kot lubi patrzeć na jaskółki, a kocica patrzy w gwiazdy. Pewnego dnia kos zachęca kota by poczekał na noc, biała kotka rozmawia z sową, ciekawa jak wygląda niebo w dzień, ptak zachęca Białą kotkę by poczekała na słońce. Koty spotykają się razem, kotka prowadzi kota przez noc, potem kot prowadzi kotkę przez dzień. Koty juz się nie rozstaja, a na świat przychodzi  sześć pomarańczowych kociaków.

Książka jest tylko w trzech kolorach, pokazuje różnicę, która łączy, a nie dzieli.

Wydawnictwo Papilon przysłało nam kolorowego słonia Elmera.To kartonowe, kolorowe książeczki dla najmłodszych, w każdej znajdziemy nową opowieść.

Dzień Elmera - David Mckee


Kolorowy słoń Elmer zaczyna swój dzień, budzi się i bierze kąpiel, tak właśnie trzeba zacząć dzień. Odwiedza swoich przyjaciół przed obiadem, a po obiadku jest czas na zabawę, lubi bawić się z innymi słoniami w chowanego.Na koniec dnia bierze kąpiel i kładzie się spać.


Przyjaciele Elmera - David Mckee


W tej książeczce poznamy przyjaciół Elmera ale również nauczymy się przymiotników: najbardziej, najwyższy, najdłuższy,najmniejszy, najgłośniej, najmądrzejsza, najbielszy. Każdy z przyjaciół słonia jest inny ale wszyscy kochają go bardzo.
Czarna książka - Rita Kaczmarska


Od Wydawnictwa Dwie Siostry, mam prawdziwie czarna książkę, mam mieszane uczucia co do niej, mój syn nie jest do niej przekonany. Jest to książka o oswajaniu strachu, najlepiej dla tych dzieci, które sie niczego nie boją.
Budzi troszkę strachu, jest w niej ciemno, a w czarnych kątach czaić się może wszystko.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz