Najpiękniejsze książki na jesień.

Ostatnio korzystamy z pięknej pogody, więc musicie nam wybaczyć nieobecność.


Jesień jest piękna w tym roku, więc trzeba ją wykorzystać do ostatniego spadającego listka, niestety zabawy nie trwają długo, szybko zapada zmrok, wracamy do domu z Tosiem i czytamy książki.
Antek ogląda ostatnio Krasnoludki.Fakty,mity i głupoty - Macieja Szymanowicza, piękne ilustracje, które wykonał sam autor, zachęcają brzdąca do wspólnego czytania i opowiadania, bajek o krasnoludkach. Starsze dzieci dowiedzą się wszystkich tajemnic o tych małych  stworzonkach. Skąd się biorą i jakie rodzaje możemy spotkać. Istnieją krasnoludki domowe, leśne i bajkowe, nam najbardziej podobają się domowe.

Jakie informacje można znaleźć w tej cudownej książce?
Zobaczysz jak się przemieszczają, jakie mają cechy, jakie sporty uwielbiają i uprawiają, jakie zjawiska zawdzięczamy i znajdziemy wyjaśnienie, kto odpowiada za poranne spóźnienie, za plamy na bluzce, za okruchy na stole i rozczochrane włosy na głowie.

Zobaczymy jak wygląda człowiek zarażony przez krasnoludki, jak żyją i co z nami robią.

W książce jest mało tekstu, na każdej rozkładówce zaś, jest dużo do oglądania i opowiadania.Jeśli nie wierzycie w krasnoludki, to dzięki tej książce, może się to zmienić. Autor opowiada o krasnoludkach w taki sposób, że książka spodoba się wszystkim czytelnikom, tym dużym i małym. Piękna, kolorowa i zabawna, rozweseli każdego czytelnika.
Druga książka po którą sięgamy wieczorami przed snem, to Kubuś Puchatek. Chatka Puchatka - A.A.Milne. Tak naprawdę, to nie wiem komu czytam, bo słuchają wszyscy ale nie ma co się dziwić, Kubusia Puchatka, misia o małym rozumku kocha każdy.Kubusia poznałam w swoim dzieciństwie i fajnie znów jest czytać historie ze Stumilowego Lasu, tym razem swoim dzieciom.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia właśnie ukazała nowe wydanie przygód Kubusia, znajdziemy w niej dwie powieści, Kubusia Puchatka i Chatkę Puchatka, z ilustracjami Ernesta H.Sheparda, więc jeśli nie macie tej książki na swojej półce, to warto się zastanowić nad tym wydaniem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz