Jesienne nowości książkowe dla dziewczynek

Co czytamy gdy na dworze nie ma pogody?


Dzisiaj kolejne nowości książkowe, idealne dla dziewczynek w wieku szkolnym, które potrafią samodzielnie czytać i szukają nowych przygód. Julia wybrała nowe pozycje, które warto przeczytać w sezonie jesiennym, z tymi książkami nie będziecie się nudzić, starzy i nowi bohaterowie umilą wam czas spędzony w domu. Jesień nie musi być nudna.
Mały atlas motyli - Ewy i Pawła Pawlaków

Książka dla dzieci w wieku od 0 do 10 lat, przepiękny atlas motyli w twardej oprawie, zachwyci niejednego małego ogrodnika. Pierwsze co spodobało się córce w tej książce, to oczywiście ilustracje, stworzone przez autorów, zdjęcia raz informacje. Dzięki tej książeczce zobaczyła pierwszy raz nowe gatunki motyli, znajdziecie tutaj niepylaka, rusałkę, czerwończyka i wiele innych, jest ich dwadzieścia.

 
Imaginarium.Ogród Leonarda - Agnieszka Stelmaszyk

To drugi tom przygód Marianny i Miłosza, dziewczynka jest inna niż rówieśniczki, w pierwszej części zbierała złom i  stworzyła z przyjacielem wehikuł czasu ale to było w pierwszym tomie książki - Gildia wynalazców.
W drugim tomie Marianna wraz z przyjacielem spędza wakacje u swojej ciotki  Madame Sorel we Francji, już na samym początku uciekają z tonącej barki, ktoś wyciął ogromną dziurę i zamknął wszystkich w kajutach, za wszystkim stoi Sprzysiężenie Ghirlandaia, to miało się źle skończyć.
Ruszają do Imaginarium. W tej części Marianna będzie miała misję odnalezienia manuskryptu Leonarda da Vinci, razem z przyjaciółmi walczy z wrogami Imaginarium.
Czy uda im się uratować krainę zamieszkaną przez artystów i inżynierów?

Zula i Tajemnica Arlety Makaron


Na blogu już pisałam o Zuli i jej magicznych przygodach, Julia bardzo ją polubiła. W najnowszej części nie może zabraknąć magii, Zula mieszka z dwoma ciotkami, które są czarownicami.W Poziomkowie spadł pierwszy śnieg, już niedługo Święta, każdy myśli już o swoim wymarzonym drzewku.
Kim jest smutny i zagubiony Leander? Czy Zula z przyjaciółmi uratuje nowego kolegę z klasy? I jakie tajemnice ukrywa ich wychowawczyni Arleta Makaron?
Musicie odkryć sami.
Detektywi z Tajemniczej 5. Zagadka grobu Wampira - Marta Guzowska

Kolejna książka Marty Guzowskiej z serii Detektywi z Tajemniczej 5, o śledztwach Ani i Piotrka, tym razem dzieci wyjeżdżają na wakacje.
Wujek Piotrka i Jagi zaprasza do siebie również ich koleżankę Anię, cała trójka i szczurek jadą razem na wykopaliska.
Dzieci poznają pracę archeologów z bliska, zobaczą grób wampira,zobaczą dziwny szkielet  bez głowy, która jest schowana między nogami, dowiedzą się jak traktowano ludzi posądzanych o wampiryzm i co to jest dziedzictwo kulturowe.
Kiedy na wykopalisku ginie czaszka, dzieciaki kolejny raz bawią się w detektywów.
Czy uda się im odkryć tajemnicę zaginionej czaszki?

Szkoła im. Św Zgryzoty dla dziewcząt, duchów i babć na gigancie - Karen McCombie

Dani wylądowała w szkole dla dziewcząt imienia Świętej Gryzeldy (Zgryzi) z internatem , jej mama wyruszyła na misje badawczą na Antarktydę, to nie zwykła szkoła, nikt nie nosi mundurków i nie ma żadnego regulaminu. Dziewczynka polubiła swoją nową szkołę i nowych znajomych, postanowiła się dobrze bawić.
W drugiej części Dyrektorka ubrana  w kostium jednorożca robi wykład o uprzejmości, reszta uczniów na podłodze w piżamach słucha wykładu, jej mama myślała, że to zupełnie inna szkoła, że dzieci mają normalne lekcje, w mundurkach, a na apelu stoją sztywno. W tej szkole są wykłady w piżamach, warsztaty z budowania domków na drzewie.
Książka pełna humoru, sprawi że jesień będzie ciekawa.

Wydawnictwo Zielona Sowa

Wydawnictwo Nasza KsięgarniaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz