Pucio, Rok na Targu, Nauka liczenia - książki edukacyjne dla dzieci.

Dzisiaj polecam książki edukacyjne

od Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Najnowszy Pucio jest skierowany dla dzieci w wieku od 3 lat do 6, czyli prawie dla nas. Antek skończył dwa i pół roku, idzie mu ciężko z nauką mówienia, męczymy go by powtarzał całe słowa, on lubi tylko początek sylab, więc nam troszkę leniuchuje.Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków Marta Galewska-Kustra

 znacie już pewnie Pucia i jego rodzinę z poprzednich części, tym razem wyjeżdżają kamperem na spotkanie z przyrodą, spędzą razem wakacje na Kaszubach, jak zwykle jest bardzo wesoło. Śpią w namiocie, kąpią się w wodzie, przygody czekają na nich w lesie i nad morzem.
Każda rozkładówka podzielona jest na dwie części, na górze tekst i ilustracja, na dole dodatkowe pytanie: co to?
Autorka we wstępie tłumaczy jak korzystać z książeczki aby wspierać rozwój mowy dziecka.


Rok na targu -  Jola Richter-Magnuszewska 

 Książeczka kartonowa, wielkiego formatu dla dzieci w wieku od 0 do 6 lat. Uczymy się z dziećmi nazw miesięcy i obserwujemy co się zmienia miesiąc, po miesiącu, co możemy kupić, jakie święta przychodzą. Jest kolorowo i zabawnie jak to na jarmarku przystało.
Każda rozkładówka jest inna, możemy wybrać sobie jednego bohatera i stworzyć opowieść z dzieckiem, lub śledzić jego losy.


Nauka liczenia - Agnieszka Łubkowska

  Świetna książka edukacyjna, która pomoże zrozumieć matematykę, jest podzielona na 5 części: dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie i różności matematyczne, w których dziecko oswaja się z ułamkami, uczy się korzystać z zegara, a także poznaje miary.
Julia ma małe problemy z matematyką, stwierdziła że książka bardzo jej pomoże, jest przedstawiona w taki sposób, że dziecko łatwo przypomni sobie ułamki zwykłe jak i dziesiętne, dzięki takiej pomocy naukowej jest w stanie nauczyć się lepiej matematyki.Wydawnictwo Nasza Księgarnia

 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz