Książki inne niż wszystkie - Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Książki inne niż wszystkie, z interesującymi ilustracjami.

Książki dla dzieci są różne, są takie które przyciągają tekstem, czasem ilustracjami, dzisiaj mam trzy takie pozycje. Dowiemy się czegoś nowego o gwiazdach, o wartościach, które powinno znać każde dziecko i o urządzeniu, które ktoś stworzył by poznać myśli i uczucia zwierząt. 
Każda książka ma ciekawe ilustracje, a książki przeznaczone są dla dzieci, które skończyły sześć lat. To idealny wiek by nauczyć się czegoś nowego. Zaczne od zabawnej książki o zwierzętach.


 Zwierzoobjaśniarka. Wynalazek, który zmienił świat - Sergio Olivotti, 

w książce poznajemy historię powstania maszyny, która potrafi zrozumieć o co chodzi zwierzętom.Mamy psa w domu i staramy się zawsze odkryć jego pragnienia, wiemy kiedy ma ochotę na spacer czy zabawę, kiedy jest spragnione lub głodne. Fajnie byłoby mieć takie cudowne urządzenie, które odgadnie myśli i pragnienia wszystkich zwierząt, ale czy warto pozbyć się merdania ogonem i skakaniem psa, kiedy cieszy się kiedy skądś wracamy? Chyba nie.Co widzimy w gwiazdach? Ilustrowany przewodnik po nocnym niebie - Kelsey Oseid

Często w wakacje późnym wieczorem leżałam na trawie patrząc na gwiazdy. 
Co tam jest i czemu nie wszystkie świecą tak samo? 
Czemu gwiazdy spadają z nieba i w jakim miejscu wylądują? 
Jak wygląda wszechświat? Ta książka wiele wyjaśnia. 
W pięknie zilustrowanej książce "Co widzimy w gwiazdach " dowiemy się dużo ciekawostek, autor zabiera nas w podróż po granatowym niebie, znajdziemy się wśród mitów, legend i opowiadań na temat budowy wszechświata i pochodzenia gwiazdozbiorów.Wszystko o gwiazdozbiorach, dla czytelników starszych, a nawet dorosłych. Taką pozycję warto mieć na półce o podobnej tematyce.


I teraz najważniejsza książka, którą chcę wam gorąco polecić.


Wielka księga wartości. Opowiadania o szczerości, tolerancji i innych ważnych sprawach - Teresa Blanch, Anna GasolW książce znajdziemy szesnaście różnych opowieści, w których wpleciono morał. Lekkie opowiadania ubarwione w przepiękne ilustracje, zachwycą niejednego czytelnika, młodszego i starszego, chociaż książka dedykowana jest już dla dzieci w wieku od sześciu lat.


Pod każdym tytułem znajdziemy informację o czym jest dana opowieść. Dowiemy się jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, o których warto porozmawiać z własnym dzieckiem, dzięki tej książce dziecko pozna na czym polega tolerancja, solidarność, czy empatia. Ta książka wzbudza wiele emocji i tematów do długich lub krótkich rozmów. Uczy nasze dzieci jak żyć w społeczeństwie, pokazuje co jest dobre, a co złe. My na pewno będziemy sięgać często do tych opowiadań.

Wydawnictwo Nasza KsięgarniaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz