Klocki magnetyczne - rozwój wyobraźni przestrzennej

Najlepszą zabawą dla mojego malucha jest układanie, budowanie z klocków. 


Najlepsze do tej pory były duże i kolorowe klocki różnych  firm, które znajdziecie na blogu. Jako dwulatek świetnie daje sobie radę w składaniu, budowaniu i tworzeniu nowych budowli. Buduje, składa, widać jak pracuje jego wyobraźnia.

Zabawa klockami rozwija wyobraźnię, kreatywność, sprawność ruchową,  maluchy chętnie ćwiczą koordynację ręka-oko, rozwijają motorykę małą, rozwijają wyobraźnię przestrzenną.

Dzisiaj pokażę Wam nowe klocki magnetyczne, które świetnie rozwijają wyobraźnię przestrzenną, przeznaczone są dla dzieci, które skończyły trzy latka, Antek ma 2 lata i 5 miesięcy, od dawna buduje klockami, z klockami magnetycznymi też świetnie sobie radzi.

Buduje różne swoje figury, które zobaczysz na pierwszym zdjęciu. Starsza siostra skorzystała z propozycji zamieszczonej w instrukcji, później już sama wymyślała swoje trójwymiarowe budowle.
 

Co jest takiego magicznego w tych klockach?

Klocki Magformers mają wbudowane magnesy neodymowe, dzięki którym możemy budować trójwymiarowe budowle i na tym polega cała magia.

Kreatywna zabawa klockami nigdy się nie znudzi, jest wiele możliwości łączenia ze sobą elementów, możemy skorzystać z instrukcji lub wystarczy tylko dobra wyobraźnia, a dzieci mają jej mnóstwo.
Klocki mają kształt figur geometrycznych, w zestawie 30 elementów znajdziemy:
- 18  kwadratów
- 12 trójkątów


Nasze sposoby na zabawy?

- budowanie z instrukcji
- budowanie z wyobraźni
- rozpoznawanie kolorów
-  nazywanie kształtów


Klocki Magformers mamy już prawie miesiąc, dzieciaki świetnie się przy nich bawią, a mały każdego ranka prosi o wyjęcie właśnie ich, małe rączki świetnie sobie radzą z małymi kształtami, nie ma problemu z łączeniem i rozłączeniem elementów. Zabawa jest przyjemna i mam chwile odpoczynku dla siebie.

Jeśli szukacie nowych klocków, bo stare plastikowe i drewniane się znudziły to możecie śmiało spróbować tej nowości.
Polecam dla starszych i młodszych dzieci, ja też chętnie się bawię ze swoimi pociechami.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz