Podejrzany - Paulina Świst

W piątek mój ulubiony listonosz podrzucił mi  szarą kopertę, 


w której ukrywała się najnowsza książka Pauliny Świst - Podejrzany, do księgarń trafi już 6 czerwca.
Kiedy trafił do moich rąk Komisarz, wiedziałam że pokocham jej inne książki, z niecierpliwością czekałam na trzecią część, a w planach miałam zamiar przeczytać pierwszą. Niestety nie zdążyłam, ale obiecuję, że przeczytam ją w najbliższym czasie.


Podejrzanego przeczytałam w dwa wieczory, moje wrzeszczące dzieci nie pozwoliły połknąć jej szybciej, odrywały z głośnym krzykiem od wciągającej lektury, wołając co chwilę MAAMOOO!


Pamiętacie z Komisarza Daniela Wyrwę?
Ja tak, bardzo zaciekawił mnie wątek o jego córeczce, czy dostanie szansę od Rysia by zostać jej tatą.

W trzeciej części śledzimy jego losy w 2014 i 2017 roku, poznajemy również uczucia i myśli Marysi.
Jest rok 2014, Daniel jest jeszcze żołnierzem, ma złą reputację, lubi puste panienki i biały proszek, często pakuje się w kłopoty, umawiając się na ustawki. Kiedy poznaje Marię Zimnicką, która jest aplikantką adwokacką, coś zmienia się w jego życiu. Wkrótce zostanie ojcem ale narkotyki nie pozwolą mu na bycie tatą.
Trafia na odwyk, a kiedy wraca po trzech miesiącach do domu, dowiaduje się, że jego ukochana Maria wyszła za mąż.
On wyjeżdża do Iraku.
Po powrocie do kraju, dostaje szansę i poznaje swoją córkę. Zaczyna układać sobie życie, powoli wszystko wychodzi na prostą. Niestety przeszłość daje o sobie znać, ktoś z dawnych czasów grozi jemu, Marysi i córce śmiercią, Radek z Zimnickim wkraczają do akcji.


Świetna książka, przy której zapomnisz na chwilę o własnej rodzinie, będziesz chciała przeczytać ją jak najszybciej do samego końca i będziesz prosić autorkę o dalsze części. Lekki i przyjemny kryminał z lekką nutką erotyzmu zachwyci niejedną z nas.
Mnie bardzo!

Pani Paulino proszę o więcej :)

Wydawnictwo Akurat
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz