Co tu nie pasuje - seria książeczek dla maluszków

Dzisiaj kilka słów o książkach dla najmłodszych

 z serii " Co tu nie pasuje?" od Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Od małego dzieci powinny mieć kontakt z książeczkami, wszystko zależy od nas,


dorosłych w jaki sposób je przedstawimy, jeśli pokażemy je z najlepszej strony, dzieci w przyszłości będą kochały czytać książki.

 My oglądamy i czytamy od samego początku, czytałam i oglądałam książeczki całej swojej trójce. Julia jest prawdziwym pożeraczem książek, Ola musi jeszcze do nich dorosnąć, a Antoś lubi je oglądać. Pokazuje kolory, nazywa przedmioty, w ten sposób uczymy się nowych słów. Czytanie książek wspomaga naukę mówienia.
Seria Co tu nie pasuje to propozycja książeczek kartonowych dla najmniejszych czytelników w wieku od 0 do 6 lat.

Kolorowy las i Kolorowe morze Nastji Holtfreter, to małe książeczki na spostrzegawczość o mieszkańcach lasu i mieszkańców morza, dzieci poznają zwierzątka i muszą odnaleźć różnicę, znaleźć jeden element, który nie pasuje do innych rysunków. Na każdej kartonowej stronie czeka jedno zadanie o łatwym stopniu trudności.


Książeczki świetnie nadają się do innych zabaw, my bawiliśmy się z nimi na wiele sposobów, dzieci chętnie słuchają opowieści o morzu i lesie, pokazują kolory i je nazywają, liczenie  morskich i leśnych zwierzątek też nie sprawia problemów.Wydawnictwo Nasza KsięgarniaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz