Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania - Marta Galewska-Kustra

Antoni skończył dwa latka 

 mówi wyraźnie kilkanaście słów, bardzo lubimy oglądać i czytać kartonowe książeczki z obrazkami. Uczymy się w ten sposób nowych słów.Wydawnictwo Nasza Księgarnia ma w swoim zestawieniu książeczki dla najmłodszych z serii  - Uczę się mówić. Pierwsze przygody Pucia, są właśnie skierowane dla takich maluszków jak Antek, które dopiero zaczynają naukę z mową. Książki o Puciu i jego rodzinie pokazane są w prosty sposób, za pomocą tekstu i obrazków. Czytając tekst pokazujemy również palcem obrazek i zadajemy pytania.
Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania  to już trzeci tom przygód Pucia, w którym przychodzi czas na rozwój umiejętności językowych dziecka, wzbogacanie zasobu słów dziecka, rozwijanie mowy zdaniowej (zdania stają się coraz bardziej złożone) oraz naukę stosowania podstawowych reguł gramatyki (np. odmiany rzeczownika i czasownika).Pucio wyjeżdża na ferie zimowe z rodziną w góry, będą się świetnie bawić na śniegu i nie tylko.
Strona podzielona jest na dwie części. Pierwsza to obraz przedstawiający daną sytuację, a druga to zadania dla malucha, wszystko okraszone pięknymi ilustracjami, które wykonała Joanna Kłos.

Czytam Antkowi, a on jest zapatrzony na małe obrazki, więc zostawiam tekst, przekładamy opowieści na inny czas, korzystamy z drugiej połowy strony, z zadań dla malucha.
Zadaję pytania: Co to jest? Jaki ma kolor?
Opowiadam co dzieje się na danej ilustracji, wiem że dużo zapamięta z tej naszej zabawy obrazkowej, już powtarza co raz więcej słów i czekam na jeszcze więcej.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz