Gry edukacyjne - nowości od Wydawnictwa Kapitan Nauka + konkurs

Gry edukacyjne dla dzieci od Kapitana Nauka dla dzieci w wieku 5-9 lat

ćwiczą spostrzegawczość, koncentrację, refleks i pamięć, to  rozrywka dla całej rodziny.
Na blogu znajdziecie także recenzję o kartach  kieszonkowcach Kapitana Nauki klik.


Gry edukacyjne, mają różne warianty rozgrywki, można wykorzystać wszystkie elementy lub tylko jej części.Zegar

Gra edukacyjna  dla dzieci w wieku 5-9 lat do nauki odczytywania godzin. Uczy dzieci posługiwania się zegarkiem, gra świetnie rozwija logiczne myślenie, ćwiczy spostrzegawczość i koncentrację. gra ma bajeczne ilustracje Katarzyny Urbaniak i Marcina Minora.Co znajdziemy w pudełku?

Instrukcja
Dwustronny Zegar z ruchomymi wskazówkami
4 Dwustronne Plansze ( Plan dnia Julki i Franka, W pracowni zegarmistrza)
36 żetonów w kolorach, czerwonym, zielonym i niebieskim

Grać może dziecko, które ukończyło już 5 lat, ilość graczy: 1 i więcej, czas rozgrywki 10- 20 minut.
W instrukcji znajdziesz 12 wariantów gry.
Jak grać?
Wybieramy dowolny wariant gry, dostosowując poziom gry do wieku gracza.

Wyścig z czasem - dziewczyny grały razem, dostały plansze " Plan Julki i Franka " oraz 12 żetonów niebieskich i 12 żetonów zielonych, które rozłożyły na środku, tak aby widoczne były godziny, zadaniem było jak najszybciej odnaleźć wszystkie żetony z podanymi godzinami na planszy, wygrała osoba która, znalazła pierwsza wszystkie żetony.

Ta gra to świetne rozwiązanie dla dzieci, które dopiero zaczynają naukę z zegarem, dzieci poznają pory dnia i utrwalają godziny.

Grę znajdziecie tutaj.Polska

Gra edukacyjna dla graczy w wieku od 5 lat do bez ograniczeń, podczas gry, gracze poznają tajemnice polskich miast, ich historię, zabytki oraz ciekawostki dotyczące różnych regionów kraju aby wygrać  rozgrywkę trzeba być spostrzegawczym, znać trochę przyrodę, historię i geografię. Ilustracje wykonała Monika Rychlicka-Borzechowska.


Co znajdziemy w pudełku?

Instrukcja
Plansza
Plakat
30 kart z pytaniami
10 kart ruchu
15 kart do gry obserwacyjnej
5 pionków
Kostka

Gra dla graczy w wieku od 5 lat, może grać od 2 do 5 graczy, rozgrywka trwa od 20  do 40 minut.

Jak grać?

Rozkładamy planszę i ustawiamy pionki na polu start, obok planszy układamy potasowane karty w dwóch stosach, w czerwonym i niebieskim kolorze.

Rzucamy kostką, po wyrzuceniu 1 lub 6 wchodzimy do gry, poruszamy się po planszy zgodnie z ilością oczek wyrzuconych na kostce. Kiedy trafimy na pole białe przesuwamy pionek zgodnie ze strzałką.
Na polu czerwonym, następny gracz bierze z kupki czerwoną kartę i pyta nas o numer pytania, kiedy odpowiemy poprawnie przesuwamy pionek o jedno miejsce do przodu.

Na polu niebieskim gracz wyciąga kartę niebieską, i kładzie na stole, jeśli są rysunki do gry obserwacyjnej, wszyscy gracze pokazują na planszy dowolnie wybrany obrazek, kto pierwszy znajdzie na mapie i krzyknie Polska, przesuwa się o  2 pola do przodu. Na kartach niebieskich jest też tekst, który informuje nas gdzie przestawić pionek.

W grze Polska znajdziemy również inne warianty gry, z wykorzystaniem plakatu, podczas losowania kart niebieskich, kart czerwonych, oraz wariant gry drużynowy, dla 2 graczy lub dla 2 drużyn.

Polska to świetna gra dla dzieci, na czerwonych kartach do gry znajdą bardzo ciekawe informacje z zakresu historii, geografii i przyrody, które na pewno zostaną w głowie na dłużej.

Grę Polska znajdziecie tutaj .
Zwierzaki Bystrzaki

Gra edukacyjna dla graczy w wieku od 5 lat do 99 , grać można od 2 do 4 osób, czas trwania rozgrywki od 5 do 20 minut. Zwierzaki Bystrzaki to świetna gra na spostrzegawczość, koncentrację i pamięć, ma 11 wariantów gry.


W pudełku znajdziemy:

80 kart
24 żetony
Plansza
Instrukcja

Jak grać?
Wybieramy wariant gry, wariant z planszą, kartami i żetonami, gra z planszą i żetonami, grę z kartami. Przenosimy się to prawdziwej kolorowej dżungli, w której ukrywają się różne zwierzęta, musimy odnaleźć je pierwsi by wygrać.
Gra memory na cztery
Zbierasz czwórki, gracz odkrywa cztery karty, jeśli trafi na 4 różne gatunki w dowolnych kolorach, zabiera je, jeśli odkrywa i na dwóch kartach jest ten sam gatunek, zakrywamy je z powrotem i ruch przechodzi na innego gracza, wersja trudniejsza, zbieramy czwórki zwierząt w tych samych kolorach.

Ta gra to prawdziwy trening dla dziecka, dzięki niej będzie bardziej spostrzegawcze, kolorowe obrazki chętnie przykuwają uwagę, świetna grafika zaprasza do zabawy nie tylko małe dzieci.
Gry edukacyjne od Kapitana Nauki to świetna propozycja gier do nauki przez zabawę, kilka wariantów gry zapewnia zabawę na dłużej, gra szybko się nie znudzi.


KONKURS


Jeśli dotrwałeś do końca recenzji to zapraszam Cię do wspólnej zabawy.
Mam wspaniałe gry również dla Was.
 
Wystarczy, że jesteś fanem nas i Kapitana Nauki.

Wejdź na post konkursowy, który jest tutaj <klik> wpisz nazwę gry, którą chcesz otrzymać, imię i wiek dziecka.
Zaproś do zabawy 3 swoich przyjaciół, oznaczając ich w poście przez @.
Udostępnij informację o konkursie na FB.
Teraz pozostaje czekać na wyniki.
Konkurs trwa od 3.04- 13.04.

Nagroda:
Nagrodzone zostaną trzy osoby, każda dostanie inną grę:
Zwierzaki Bystrzaki, Polska, Zegar.

Regulamin:

1.Sponsorem i organizatorem konkursu jest firma Kapitan Nauka, a współorganizatorem blog.
2.Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook, ani z nim związany.
3.Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w ciągu 7 dni od zakończenia konkursu.
4.Zwycięzcy zostaną wybrani przez współorganizatora i sponsora na podstawie subiektywnej oceny dotyczącej aktywności danego uczestnika konkursu w trakcie jego trwania.
5.Wysyłka nagrody tylko na terenie kraju.
6.Nagrodami w konkursie są:
Gra Edukacyjna Polska - Kapitan Nauka
Gra Edukacyjna Zegar - Kapitan Nauka
Gra Edukacyjna - Zwierzaki Bystrzaki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz