Książeczki na dobranoc

Twój maluszek nie może zasnąć, przewraca się z boku na bok, 

wychodzi ze swojego łóżeczka kilka razy z poważnym problemem. Co zrobić by mógł spokojnie zasnąć ?
Pokażę Ci dzisiaj książeczki, dla najmłodszych, które pomogą dziecku wyciszyć się przed snem.

 

 

Raz, dwa, trzy, zaśnij ty! - Dorota Kassjanowicz

W książeczce  Doroty Kassjanowicz, z pięknymi ilustracjami Gosi Herby znajdziesz jedenaście wierszyków, które przygotowują malucha do snu, nie ma nic lepszego od wyliczanki przed snem.

Już dziecko nie będzie musiało liczyć baranów, czy myszek, może policzyć przygody swoich bohaterów, Stasia, Oli, Krystiana oraz innych postaci.


Noc, sen i odpoczynek są bardzo ważne w naszym życiu, podczas snu odpoczywa umysł i ciało, w tej książce noc pokazana jest z najlepszej strony, jako coś miłego i potrzebnego, kolorowe sny wołają do łóżeczka po nowe przygody. Każdemu przyśnić się może, coś innego

Cztery...

Cztery sny miałam,
w pierwszym śpiewałam
aż strach!
W drugim gadałam
na wspak.


Wydawnictwo Znak Emotikon

Masło śpi - Tina Oziewicz 

Książeczka kartonowa z otwieranymi klapkami dla najmłodszych, jako kolejna,wspaniała wyliczanka, rymowanka, która jest potrzebna przed snem.


Całe miasto już śpi, śpią również wszystkie rzeczy w domu i na podwórku, każdy ma swoje miejsce na sen, masło śpi w maselniczce, okruszki na podłodze, auta przy krawężniku,a pod klapkami chowają swoje małe kolorowe tajemnice.

Masło śpi już w maselniczce,
sól zasnęła już w solniczce.
Dżemy słodko śpią w słoikach...

Piękne pastelowe ilustracje przygotowała Agata Królak - ilustratorka, graficzka, artystka sztuk wizualnych. Tekst tej świetnej rymowanki napisała Tina Oziewicz - autorka książek dla dzieci, literaturoznawczyni, nauczycielka akademicka i tłumaczka.

Wydawnictwo Dwie Siostry 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz