Nowości książkowe - luty. Wydawnictwo Egmont

Co ciekawego przygotowało w lutym Wydawnictwo Egmont?

Na początek Seria poczytaj ze mną - wspiera najmłodszych w poznawaniu gatunków i form literackich. W ramach cyklu znajdziemy opowieści fantastyczne, przygodowe, humorystyczne, o grafikę zadbali najlepsi ilustratorzy.

 Ten dziennik to zapiski archeologa - Witolda Dobrowolskiego, który otrzymuje zadanie, by odnaleźć etruski grobowiec. Nie mogąc kopać w ziemi, kopie w książkach, ogląda mapy i stare rysunki, poszukuje słonia. Razem z Myszką odkrywa tajemnicę.

Strażak Lulek - Ewa Nowak - przygoda

Edytka przeprowadziła się do nowego domu, ma przyjaciela, białego chomika, który uciekł pewnej nocy z klatki, znalazł się domu Strażaka.
Dzieci z sąsiedztwa jej nie lubią, a ona ma tylko swoją małą Śnieżynkę, która cały czas ucieka.
Czy kolejna ucieczka Śnieżynki uratuje Edytkę z tarapatów?
Gdy pada deszcz. Wizyta Goblinów - Zofia Stanecka - Fantasy

W Londynie mieszka Gaja, tam ciągle pada deszcz i dzieją się różne, dziwne rzeczy.
 Gaja zabiera Goblina Korzonka do domu, w Parku pojawia sie deszcz i wychodzą inne gobliny z fantastycznego świata.
Co zrobić by wrócili do swojego świata?

Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka - Marcin Wicha - Biografia

Sebastian ma zwyczajne życie, chodzi do szkoły ma fajnych kolegów. Lubi opowiadać dowcipy, lubi się śmiać, zamiast jeść krwiste befsztyki zajada warzywa i pije mleko. Ta książka jest o prawdziwym wampirze bez kłów.Hania Humorek i przyjaciele - Megan McDonald


Hania trzecioklasistka w nowej serii dla dzieci, historyjki o Hani przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-10 lat.

Franek Perełka. Do trzech razy sztuka

Franek startuje w trzech konkursach, chce w końcu wygrać niebieski kotylion. Hania bardzo mu kibicuje. Czy Frankowi uda się zdobyć nagrodę?Kłopoty ze zwierzakami

Muchołówka Szczęki zachorowała, Hania musi udzielić jej pierwszej pomocy, wybrała się z tatą do Pana Pomidora, który pomógł rozwiązać problem. Hania musi też uporać się z niegrzeczną Żabcią. Nic nie może jej przeszkodzić.
Seria ART  Egmont

to pięknie wydane, wartościowe, gwarantujące świetną zabawę, relaks, pobudzające wyobraźnię. 
Skierowane są zarówno do dzieci jak i dorosłych. Każdy miłośnik pięknych książek znajdzie tu coś dla siebie.

ART. Co? Jak? Zilustrować - Francis Fredrick von Taschlein

Francis Fredrick von Taschlein  znany jako Frank Tashlin, zasłynął jako satyryk, autor komiksów i kreskówek, reżyser i scenarzysta filmów animowanych i fabularnych. Rozpoczął karierę, gdy jako dwudziestolatek dołączył do zespołu Warner Bros. Cartoons. To właśnie tam powstały serie Looney Tunes i Merrie Melodies, a ich bohaterów: królika Bugsa, kaczora Daffy’ego czy kota Sylwestra nikomu nie trzeba przedstawiać.

Frank Tashlin wpadł na świetny pomysł, że wszystko można narysować  korzystając tylko z czterech figur geometrycznych – koła, owalu,kwadratu oraz trójkąta.
Spróbujcie, wszystko pokazane w kolejnych krokach.
Jak narysować głowy w kształcie koła, kwadratu, trójkąta i owalu, sylwetki, oczy, nosy, usta. Jak narysować postacie o zabawnych buziach.
Wszystko znajdziecie w tej książce.

W zeszycie można ćwiczyć ilustrowanie  - ART. Co? Jak? Zilustrować. Zeszyt Seria książeczek dla najmłodszych Mr. Men i Mała Miss

 to przyjazne książeczki z zabawnymi historyjkami, ponadczasowymi ilustracjami – które pokochają najmłodsi.

Autorem serii jest Roger Hargreaves, który zanim zajął się tworzeniem książek, pracował jako wzięty copywriter. Gdy założył rodzinę, a na świecie pojawili się synowie, to zamarzył, by spędzać z nimi więcej czasu. Wtedy też zaczął myśleć o ilustrowaniu książek dla dzieci. Postaci Mr. Mena i Małej Miss narodziły się pewnego dnia w 1971 roku, przy śniadaniu, za sprawą ośmioletniego wówczas syna autora, który zapytał go o to, jak wyglądają łaskotki. Kreatywny tata postanowił je…narysować i tak powstała pierwsza postać serii, a po niej kolejne. Od tamtej pory, mimo upływu lat, Mr. Men i Mała Miss zdobywają serca kolejnych pokoleń dzieciaków na całym świecie.

 Mała Buntowniczka


Mała Buntowniczka to bardzo zbuntowana dziewczynka, z okazji urodzin życzy każdemu wszystkiego najgorszego. A to wszystko dlatego, że mieszka w Mętlikowie, gdzie wszystko jest bardzo skomplikowane, niejasne i dzieje się na odwrót. Trzeba naprawdę dużo cierpliwości, by zrozumieć Małą Buntowniczkę.


 Mała Pomocnica

Ulubionym zajęciem Małej Pomocnicy jest pomaganie. Nieważne, czy ktoś sobie tego życzy czy nie, Mała Pomocnica spieszy z pomocą. Jej przyjaciele raczej nie są tym zachwyceni i od razu odmawiają, bo zazwyczaj nic dobrego z tego pomagania nie wynika, ale Małej Pomocnicy odmowa nigdy nie zniechęca. Mimo najlepszych chęci, pomoc jej nigdy nie wychodzi, bo jest dość niezdarną osóbką. Ale kto by się tym przejmował! Mała Wstydnisia

 Dla Małej Wstydnisi najgorsi są ludzie. Wstydzi się ich tak bardzo, że od razu na ich widok robi się czerwona jak burak. Unika więc wszelkich kontaktów międzyludzkich i cierpi po cichutku, w swoim malutkim domku wielkości naparstka.
Mała ZłośnicaMała Złośnica to wielka psotnica. Bardzo lubi dokuczać innym i robić różne psikusy. Czasem są to drobne przykrości, czasem rzeczy okropne, a czasem straszliwie złe. Mała Złośnica uwielbia być złośliwa, a uprzykrzanie życia innym to jej specjalność.


Pan Pośpiech

 Pan Pośpiech całe życie gna. Byle szybciej i byle dalej, a czasami w kółko. Ciężko mu się zatrzymać.


Pan Radosny 


Pan Radosny jest okrąglutki, grubiutki i … radosny. Zawsze tryska optymizmem i nigdy się nie smuci.


Pan Leniuszek

 Pan Leniuszek mieszka w Śpiochowie, niezwykle rozleniwiającej krainie. W Śpiochowie jest tak sennie, że mieszkańcy wstają z łóżek dopiero popołudniu, a trawa rośnie tak wolno, że wystarczy kosić ją raz w roku.


Pan Bałagan 


Pan Bałagan mieszkał w zabałaganionym domu z jeszcze bardziej zabałaganionym ogrodem.Mała Uparciuszka

 Nie słucha nikogo, bo sama zawsze wie najlepiej, co powinna zrobić. Nie potrzebuje żadnych wskazówek, nie dla niej dobre rady od przyjaciół. Mała Uparciuszka jest nieomylna.


 

Pan Bystrzak

 Pan Bystrzak mieszkał w Bystrzakowie – najsprytniejszym mieście na świecie. Tam wszystko było najbystrzejsze: kwiatki same chodziły na spacery, na jednym drzewie rosły i pomarańcze, i jabłka, a domy były niezwykle inteligentne.


Wydawnictwo Egmont www.egmont.plBrak komentarzy:

Prześlij komentarz