Książki które polubi każdy chłopiec - Wydawnictwo Babaryba

Uwielbiam czytać książki, a dzieciom czytam książki od zawsze.


Z córkami nie było problemu, każdy wierszyk, każda bajka bardzo się podobała ale problem pojawił się przy synku.
Jak zaciekawić małego chłopca literaturą?
To proste.Wydawnictwo Babaryba ma bardzo fajne książki dla małych smyków, mają mało tekstu, piękne i ciekawe ilustracje przyciągają bliżej oczy, a w niektórych można znaleźć koparki, maszyny i różne ciekawe auta, oraz kolorowe plamy.


Tydzień na budowie - Jean Reidy, Leo Timmers

Już po okładce widać, że to książeczka dla fanów maszyn budowlanych, znajdziemy tutaj wiele maszyn jak koparka, spychacz, walec, dźwig, ciężarówka, betoniarka, wywrotka, które ciężko pracują przez cały tydzień.
Zwierzęta spotkały się w niedzielę, mają ogromne plany, bo od poniedziałku mają się zacząć prace budowlane. Ciężkie maszyny, ciężko pracują, każdego dnia, by w sobotę zakończyć robotę i otworzyć plac zabaw otwarty dla wszystkich.

Książka uczy i bawi, więc korzystamy, uczymy się dni tygodnia, nazwy maszyn, nazw zwierząt.

Mój najlepszy elementarz - Richard Scarry

Uwielbiam ten elementarz, jest w nim wszystko czego potrzebuje każda mama. Jest alfabet, liczby, części ciała,  pory roku, kształty i rozmiary, auta, maszyny, zawody oraz czynności jakie wykonujemy o różnych porach dnia. Tyle słów i obrazów w jednym miejscu.


Nauka nowych słów jest łatwiejsza, wystarczy pokazać palcem i przeczytać słowo pod obrazkiem. Maluch widzi i słyszy, łatwiej mu zapamiętać nowe słowa.
Antek uwielbia literki, potrafi powiedzieć już nawet kilka, liczby takie jak:  raz, dwa, ci, sie też już rozróżnia i tak je właśnie wypowiada.
Mamy mnóstwo zabawy i nauki w tej książeczce, wybieramy się do lekarza, do szkoły, na plażę, do cyrku i zoo.
To najlepsza obrazkowa książka dla dzieci jaką czytałam swoim dzieciom, to prawdziwa encyklopedia wiedzy dla najmłodszych smyków.
Mały żółty i mały niebieski - Leo Lionni

Książka ma kilka kolorów, plamki rozmieszczają się po wszystkich stronach, śledzimy z synkiem kolor niebieski, czerwony, żółty i brązowy. Mały pokazuje kolory na wszystkich stronach.
Tak właśnie czytamy tę książkę.


Ta mała książeczka jest pełna emocji, opowiada o wielkiej przyjaźni, pokazana w kilku kolorach.

Mały niebieski mieszka w domu z mamą i niebieskim tatą, ma wielu kolorowych przyjaciół, ale największym przyjacielem jest żółty, który mieszka w sąsiednim domu z mamą i żółtym tatą. Spędzają z sobą dużo czasu, razem się bawią, ale w szkole byli zawsze grzeczni. Pewnego dnia, tak mocno się do siebie przytulali, że ich kolory się zmieszały, kiedy wrócili do swoich domów, rodzice ich nie mogli rozpoznać, zmienili kolor na zielony. Smutni, długo płakali nad swoim losem.
Jak skończyła się ta historia musicie przeczytać sami.
Te świetne książeczki znajdziecie na stronie www.babaryba.pl
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz