Jesienne nowośći książkowe - Egmont

Michał Leśniewski - Ale auta! Odjazdowe historie samochodowe.

 

 Kiedyś samochody wyglądały  inaczej niż dzisiaj. Ich twórcy przeżyli wiele przygód, czasem groźnych, czasem zabawnych. Gdyby nie oni i ich przygody, samochód nie wyglądałby tak jak dzisiaj.

 

„Ale auta!” to pełne humoru opowieści Michała Leśniewskiego, które prowadzą i młodych, i starszych przez świat samochodów. Świat kolorowy i fascynujący – dzięki wspaniałym ilustracjom Macieja Szymanowicza.

 

 Na początku odjazdowych historii przenosimy się do roku 1769, pewien Generał wymyślił pierwszy drewniany pojazd, mechanizmem napędzającym był wielki czajnik, auto poruszało się 4km/h.

Następne auto wymyślił Pan Benz w roku 1885, a jego żona wybrała się w pierwszą podróż.

Autor opisuje kolejne ciekawe historie, dowiecie się o polskiej motoryzacji, kultowych autach, modzie i rekordach prędkości.
Książka dla chłopców i dziewczynek, które lubią interesujące historie i piękne ilustracje.

  

Książeczki o Hani Humorek to wesołe opowieści, dla każdej dziewczynki w wieku od 7 do 12 lat. Hania to pomysłowa dziewczynka, która ma zawsze ciekawe przygody. 

 

Hania Humorek i Smrodek. Apetyt na Święta - Megan McDonald

 

Zbliża się Święto Dziękczynienia i  Festiwal Żarłoków. Hania i Smrodek trenują przed zawodami. 
 W trakcie zawodów odbędą się różne konkurencje, takie jak bieg na cztery nogi, czy wyścig z galaretką, w których do wygrania będą świąteczne potrawy, między innymi ciasto dyniowe i tradycyjny, wielki, soczysty indyk. Hania wierzy, że zdobędzie pierwszą nagrodę: wielkiego, smacznego indyka.  

 Czy Hani uda się wygrać wszystkie zawody?
Koniecznie musicie przeczytać sami.
Hania Humorek i lista marzeń - Megan McDonald 

 

Hania odnajduje listę marzeń babci, która wygląda jak przepis na super ciekawe życie i postanawia stworzyć swoją listę do wykonania przed ukończeniem trzeciej klasy.
Lista jest bardzo długa, a Hania jest gotowa podjąć wyzwanie.

Czy uda się jej spełnić wszystkie marzenia?
Musicie dowiedzieć się sami. 

Duże litery, wciągające historie zachęcają do czytania.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz