Consolation - Corinne Michaels - romans, który polubisz

Nie czytam nigdy romansów, nie lubię słodkich książek ale ta książka sprawia, że nie możesz położyć się spać, musisz przeczytać do końca i kiedy kończysz, chcesz więcej.

 

Consolation - książka o trudnej miłości, która pojawia się w nieodpowiednim momencie, niespodziewanie i za wcześnie, po stracie ukochanej osoby, książka o emocjach i trudnych wyborach. Natalie i Liam są głównymi bohaterami, tej opowieści.
Ona straciła męża, On najlepszego przyjaciela.
Rok życia kobiety, która straciła wszystko w jedną chwilę, rok życia w którym wszystko się zmieni, poznając sekrety swojego męża.

Natalie spodziewa się dziecka, jest szczęśliwą żoną komandosa  Seal, który właśnie przebywa na akcji. Cały świat legnie w gruzach, kiedy dowiaduje się o śmierci męża. Rodzina i przyjaciele nie potrafią jej pomóc wrócić do świata żywych, udaje przed wszystkimi, że wszystko jest w porządku, gdyby nie ukochana córeczka, nigdy by już nie wstała z łóżka, rozpaczając w nim na zawsze.


" ... PUK, PUK, PUK.

- Już idę! – krzyczę w stronę drzwi. Jezu, dajcie mi chwilę.

ponieważ rozmiarami przypominam wieloryba, doczłapanie do wyjścia zajmuje mi jakąś minutę.
Otwieram i widzę Marka Dixona, szefa i bliskiego przyjaciela Aarona. Pracuje z nim w Cole Security Forces. Od lat służyli razem w wojsku. Głowę ma spuszczoną, a gdy podnosi wzrok, jego oczy są pełne smutku.
- Stało się coś?
- Lee – mówi, dławiąc się na jednej sylabie mojego imienia. Tej, której używa Aaron. Coś jest zdecydowanie nie tak.
- Co się dzieje? – pytam ponownie, czując, jak ogarnia mnie drżenie.
Jego oczy wypełniają się łzami, a ja już wiem. Wiem, że moje życie już nigdy nie będzie takie samo. Wiem, że wszystko, czego kiedykolwiek się obawiałam, właśnie się ziściło, ponieważ Mark nigdy nie płacze. Mark nie stałby teraz pod moimi drzwiami, jeśli nie wydarzyłoby się coś naprawdę, naprawdę strasznego.
- Chodzi o Aarona" 


Mija kilka miesięcy od pogrzebu, do miasta przyjeżdża najbliższy przyjaciel jej męża, który pomaga Lee odnaleźć się ponownie w życiu. Ich wieloletnia przyjaźń zamienia się powoli w miłość, która pojawia się niespodziewanie dla nich obojga, nie wiedzą jak się zachować.

Przyjąć miłość czy odrzucić?


"Liam nie miał być moim szczęśliwym zakończeniem. Nawet nie byłam nim zainteresowana. Był najlepszym przyjacielem mojego męża – zakazanym owocem.

Tyle że mój mąż nie żyje, a ja czuję się samotna. Tęsknię za nim i ląduję w ramionach Liama. Jedna wspólna noc zmienia wszystko. Teraz muszę zdecydować, czy naprawdę go kocham, czy jest dla mnie tylko nagrodą pocieszenia."

 

Jestem pewna, że książka wam się spodoba, to książka o emocjach, złamanym sercu, a przede wszystkim o nauce budowania życia i miłości na nowo.

Książka z małą nutką erotyzmu, dawkowana w umiarkowany sposób, pokazana w delikatnej oprawie, zakończy się w taki sposób, że z chęcią otworzysz od razu drugi tom.

Niestety trzeba poczekać na niego do grudnia!

"Biegnę w stronę podjazdu i widzę Jacksona i Marka wychodzących mi naprzeciw. Wzrok mają wbity w ziemię i idą powoli, jakby zaraz mieli zniszczyć mój świat..."


Wydawnictwo Szósty ZmysłBrak komentarzy:

Prześlij komentarz