AUTA, MASZYNY, POJAZDY i WSZYSTKO DO JAZDY - Richard Scarry

AUTA, MASZYNY, POJAZDY i WSZYSTKO DO JAZDY - to wesoła i bardzo kolorowa książeczka dla kreatywnych dzieci, w niej znajdziemy dużo pojazdów, prawdziwych i wymyślonych.

 

Książka o pojazdach jest nie tylko dla małych chłopców, dziewczynki też lubią samochody, a w tej książeczce jest ich naprawdę wiele. Każdy pojazd w książce jest podpisany, uczymy się z dziećmi ich nazw i odnajdujemy różnice, bawimy się w spostrzegawczość i ćwiczymy koncentrację. Znajdziemy w książce między innymi: karetkę pogotowia, ciężarówkę, śmieciarkę, koparkę oraz inne pojazdy wymyślone jak myszkobusik, autobut, autokrokodyl. 


Kiedy pierwszy raz otworzyłam książkę, myślałam, że to kolejna nudna książka z obrazkami dla dzieci, do  obejrzenia i odłożenia na półkę. Pomyliłam się i to bardzo. Na każdej stronie znajdziemy zwierzęta, które kierują pojazdami, opowiadają swoją historię, naszą rolą jest odnajdywanie postaci i opowiadanie co robią, można siedzieć godzinami nad książką, razem ze swoją pociechą i doskonale się bawić, odnajdując różnice, czytając nazwy aut.
Wsiadasz do tej książki i jedziesz razem z bohaterami do samego końca.
Rodzina Świnek wybiera się na piknik nad morze, musimy oglądać obrazki i opowiadać co robią, jak wsiadają do auta, jadą przez miasto, wsie, pola i docierają w końcu nad morze. Bohaterami drugiego planu są inne zwierzęta, które spotykamy na każdej stronie, też mają swoją historię. Znajdziemy wszystko co można spotkać na drodze podczas podróży i wszystko co nam może się przydarzyć, rysunki znaków drogowych - uczymy się z dziećmi zachowań na drodze, zobaczymy zajazdy, stacje benzynowe, autostopowicza.Miłej podróży.

Książeczkę znajdziecie tutaj  Wydawnictwo Babaryba


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz