Co do rączki to do buzi - 5 miesiąc życia

Kolejny bardzo ważny moment w rozwoju dziecka to wkładanie rączek i zabawek do buzi . W taki  sposób poznaje świat oraz swoje ciało.

 

Dotyk to jeden z najwcześniej dojrzewających zmysłów.
 Wkładanie rączki do buzi, a później przedmiotów sprawia również, że dziecko poznaje ich fakturę, smak i temperaturę. Bardzo często w okresie pojawiania się pierwszych ząbków, umieszczanie rączki w  buzi nasila się, jest to sposób na swędzące i bolące dziąsełka.Najlepsze zabawki w tym okresie to gryzaki, szmatki sensoryczne o różnej teksturze.

My wkroczyliśmy właśnie w ten etap. Franek wszystko wkłada do buzi.
Niestety nie wszystkie zabawki są małe i poręczne,wypadają mu z małych rączek,często przy tym się denerwuje i złości.
Polecamy małe,lekkie drewniane gryzaki,niekolorowane,nietoksyczne.
Na zdjęciu ekologiczny  gryzak z grzechotką i szmatka sensoryczna od Filcove.

Gryzak  ekologiczny z naturalnego drewna delikatnie masuje bolące dziąsła,założona nakładka z grzechoczącymi kulkami ,dzięki niej maluszek poznaje nowe szorstkie tekstury.
Szmatka sensoryczna - kontrastowy materiał, po drugiej stronie mięciutki minky,posiada różnej długości kolorowe żakardowe tasiemki.Uszy mięciutkie ,jedno szeleści, drugie po naciśnięciu delikatnie piszczy.

Gryzak klonowy MaMari od Lullalove
Bardzo lekki, doskonale wyprofilowany  z wypustkami,  delikatnie masuje bolące dziąsła podczas kolejnych etapów ząbkowania.Do gryzaka dołączona jest zawieszka zapinana na napy,można ją przypiąć do bluzeczki.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz