Nauka angielskiego od podstaw z ESKK

Ostatnie zajęcia moich dzieci w szkole, a tak naprawdę w domu, uświadomiły mi, że nie jestem w stanie pomóc im z pracami domowymi z języka angielskiego. Martwi mnie to, ja w szkole uczyłam się rosyjskiego, dlatego postanowiłam poszukać sobie kursu, a z racji tego, że nigdy nie wiem kiedy znajdę chwilę dla siebie, najlepszą opcją dla mnie była nauka online.

 


 

W czasie tych poszukiwań natknęłam się na kurs angielski dla początkujących firmy ESKK.

Czytałam, pobierałam materiały próbne i byłam coraz bardziej zaintrygowana. W głowie zaczął rodzić się pomysł, żeby faktycznie zrobić coś w końcu także dla  samej siebie. 

Zdecydowałam się na kurs angielskiego dla początkujących z wersją online

Na stronie ESKK dostępne są również  kursy dla osób średnio zaawansowanych i zaawansowanych, a także angielski biznesowy. Ja zaczęłam od podstaw.

 Bardzo się cieszę, że podjadłam taką decyzję. Języka angielskiego używa pół świata. Uczą się go moje dzieci w szkole, więc wspólnie będziemy mogli sobie pomagać. Już przy odrabianiu pierwszych prac domowych, miałam za plecami obserwatorów. Byli ciekawi jak mi idzie.


Przerabiam zadania systematycznie i dzielę je sobie na kilka etapów, w zależności od tego ile mam obowiązków i jak wygląda mój dany dzień.

Wychodząc na spacer z psem lub jadąc na rowerze słucham audiobooków, powtarzam nowe słówka i zwroty. Nauka idzie świetnie, ponieważ wykorzystuję chwile wolnego.

Możliwość decydowania o tempie i czasie nauki do naprawdę duży plus. Jako mama trójki dzieci najczęściej uczę się wieczorem. Mam wtedy ciszę i spokój 😊.

Ile czasu? 

Różnie. Czasem 5, a czasem 30 minut. Nie muszę się śpieszyć. Uczę się we własnym tempie i jak pozwala czas. . Mogę uczyć się w dogodnym dla miejscu, ponieważ kurs dostępny jest online przez całą dobę. 


Już od samego początku dostrzegam zalety kursu od ESKK. 

● Po pierwsze, uczę się we własnym tempie. Gdzie i kiedy chcę. 

● Po drugie, ucząc się w domu, mam wszystko pod kontrolą, a dodatkowo poznaję zwroty gotowe do użycia w różnych sytuacjach codziennych. 

● Po trzecie, zawsze gdy tego potrzebuję, mogę poprosić o pomoc nauczyciela - opiekuna. 

● Po czwarte, przez całą dobę mam nieograniczony czasowo i nielimitowany dostęp online do kursu. Do testów i ćwiczeń interaktywnych. 

Czego się nauczymy ? 

● Rozumienia ze słuchu. To dzięki ćwiczeniom nagranym przez native speakerów oswajam się z brzmieniem języka i poznaję prawidłową wymowę. 

● Pisania i czytania. Każda część kursu zawiera zadania, które pomagają rozwinąć te umiejętności. Prace domowe nie są już udręką, ale przyjemnym podsumowaniem zdobytej wiedzy. 

● Poznaję coraz więcej słówek i współczesnych zwrotów używanych przez Anglików. 

● Poznaję zasady gramatyki, które zawsze wydawała mi się trudna. Dzięki kursowi ESKK gramatyka nie jest taka straszna. Wszystko wyjaśnione jest na przykładach z życia, opisane prostym językiem. 

 

Jak wygląda nauka online? 

Każdy uczeń we wstępie lekcji ma informacje o tym, czego się nauczy. Zadania są różnorodne i dostosowane do poznawanych zagadnień, zwrotów i słownictwa. Po lekcji można włączyć Audiobook lub skorzystać z MemopPlus.

 Korzystać z Audiobooków można wszędzie, poznaję i utrwalam język gdziekolwiek jestem, przy sprzątaniu lub na spacerze z dziećmi i psem, czy jazdy na rowerze, czy na placu zabaw. Ponadto staram się jak najczęściej mówić po angielsku. Codzienne, podczas prostych czynności, to doskonała okazja do utrwalania materiału.

MemoPlus to nie tylko frajda i fajnie spędzony czas, ale też nauka i utrwalanie słówek.

Bardzo podoba mi się dodatek w postaci nagrań tematycznych "Don't carry a dictionary" przesympatycznego i niezwykle zabawnego native speakera.

 Do każdej lekcji można wracać wiele razy i powtarzać ją tak długo, aż wszystko stanie się zrozumiałe. To ogromna zaleta takiego sposobu nauki.

Po koniec lekcji zawsze robię quiz powtórkowy, dzięki któremu w szybki i przyjemny sposób weryfikuje swoje umiejętności.

Nie chcę iść na skróty i udawać, że się uczę, lecz naprawdę chcę się nauczyć angielskiego. A jeśli mam jakiś problem, z którym nie mogę sobie poradzić, istnieje możliwość rozmowy z lektorem przez skypa. Myślę, że ESKK to dobry i trafny wybór. Nauka języka angielskiego zaczęła wreszcie sprawiać mi frajdę. To pewnie dlatego, że nie muszę, a chcę

Po skończeniu kursu można podejść do egzaminu. Ja zrobię go wtedy, gdy poczuję, że jestem już na to gotowa, by zdać egzamin i otrzymać Międzynarodowy certyfikat TELC. 

Mam  dla Was niespodziankę - darmowydostęp do kursów online, abyście mogli sami wypróbować lekcje

Możecie również skorzystać ze specjalnej promocji na zakup kursu online w bardzo niskiej cenie 199 zł.

To jak? Zaczynacie naukę ze mną?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz