Jak szybko i sprawnie nadać paczkę


Jako, że moje dzieci szybko rosną,


 często robię przegląd szaf i wybieram ubranka na sprzedaż. Sprzedaję je nie tylko w swoim mieście, często je wysyłam.
Jeszcze niedawno wysyłałam paczki  tylko pocztą, ostatnio natomiast to firmy kurierskie oferują lepsze usługi. Można wysłać paczkę prosto z domu lub zanieść do punktu odbioru, ta pierwsza forma jest wygodniejsza.
 Każdego miesiąca co najmniej kilka razy odwiedza mnie kurier, z czasem zaczęłam kojarzyć twarze poszczególnych dostawców, natomiast nigdy nie przywiązywałam wagi do tego z jakiej są firmy.


Ot, przyjeżdżali, przekazywali paczkę i odjeżdżali. Pewnie dlatego miałam problem z wyborem firmy kurierskiej, gdy miałam potrzebę wysłania paczki. Z perspektywy czasu myślę jednak, że miałam po prostu pecha.

Wybrałam pierwszą opcję jaka „wyskoczyła” mi w wyszukiwarce i skończyło się na tym, że wszystkie swoje plany dostosowałam do kuriera, który się spóźnił. To się zdarza, wiadomo, ale mój harmonogram posypał się jak domek z kart.


 W dodatku zamówiłam usługę, opłaciłam natychmiast i… dopiero po czasie zastanowiłam się, że kwota była dość duża. Tak, przepłaciłam. To już stanowczo moja wina, ale obiecałam sobie, że więcej nie dam się nabić w butelkę.

Od tamtej pory z wysyłką nie mam większych problemów, koleżanka poleciła mi zamówić kuriera z DHL z pewnej strony, która znajduje za mnie najlepszą opcję. Najlepszą, czyli dostosowaną do moich potrzeb i wielkości/wagi paczki, którą chcę wysłać.

Fungonetka.pl jest portalem, który w jednym miejscu zebrał oferty wielu firm kurierskich (jak np. DHL, GLS, UPS, InPost czy Paczka w Ruchu) i w kilka chwil porównuje ich ceny. Jedyna „trudność” to założenie i aktywowanie konta, ale to robimy tylko raz, więc warto poświecić tę chwilę. Natomiast nawet bez rejestracji możemy wpisać wagę i wymiary paczki, by zobaczyć koszt najtańszej możliwej wysyłki, a potem… już nie będzie wątpliwości, że warto założyć tam bezpłatne konto.


Plusy można mnożyć! Mogę nawet w środku nocy nadać przesyłkę, którą kurier odbierze ode mnie i dostarczy do adresata, ale równie dobrze mogę wybrać punkt odbioru i załatwić to po drodze do pracy. Samo nadanie zajmuje dosłownie kilka minut. Jednym kliknięciem zaznaczam, czy dostarczenie ma się odbyć w konkretnych godzinach, czy życzę sobie powiadomień SMS itd. A na stronie mogę na bieżąco śledzić podróż paczki.


W dodatku nie muszę stać w kolejkach, jeździć na drugi koniec miasta i denerwować się, że nie zdążę – jesteś chora? Masz małe dziecko? Czekasz na kogoś?
 Ta opcja i dla Ciebie jest idealna.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz