Stolik aktywności dla najmłodszych


Przedstawiam wam dzisiaj zabawkę dla najmłodszych


 dzieci, stolik aktywności - Od szkoły do zoo firmy Little Tikes, zabawka pozwoli dziecku rozwijać sprawność ruchową, która jest bardzo ważna w rozwoju maluchów.Czym jest motoryka? 
Motorykę dzielimy na dwie kategorie: małą i dużą. 

W małej motoryce  ćwiczymy rozwój małych rączek:  nasze dzieci ruszają paluszkami i pracują dłonią, nasze dzieci, malują, piszą, kręcą, ugniatają.

W motoryce dużej pracuje całe ciało: dzieci biegają, skaczą, turlają się, ćwiczą rękami i nogami. Najważniejsze jest to, że dzieci powinny się prawidłowo rozwijać w obu motorykach, dużej i małej.

Stolik aktywności bardzo wspiera motorykę małą i dużą, zabawka przeznaczona jest dla dzieci w wieku, które ukończyły 6 miesiąc życia, jest dla dzieci które raczkują i dopiero uczą się siadać, a nawet dla tych, które już chodzą.

Górnej granicy nie trzeba wyznaczać, ponieważ każde dziecko jest inne i ma różne zainteresowania, mój syn jest bardzo zaciekawiony zabawką, tyle się w niej dzieje, a ma prawie trzy latka.A teraz opowiem wam o stoliku, który przyszedł zapakowany w lekkim kartonie, zabawkę należy złożyć po wyjęciu z pudełka i włożyć baterie.
Naprawdę bardzo łatwo się składa, poradziły sobie ze złożeniem moje dzieci, bardzo szybko i sprawnie im to poszło, stolik był gotowy do użytku w trzy minuty.

Elementy stolika łatwo wyjąć, można bawić się nimi oddzielnie, zabrać na spacer lub do auta, w czasie podróży też można się bawić.

Na stole znajdziemy domek, który po przekręceniu zmienia całą scenerię, mamy tematy szkoły i zoo, mamy również cztery dodatki, które łatwo wyjąć i włożyć jednym kliknięciem, dziecko będzie wciskać, skręcać, obracać i przesuwać w dół, a jego paluszki będą ćwiczyć motorykę małą.

Na stole znajdziemy dodatkowo przyciski, włącz je na tryb cichy lub głóśny i różne elementy, które po dotyku, uruchamiają dźwięk:

- żółty mały autobus, to nim dzieci jadą wesoło do swojej szkoły, wystarczy go przesunąć
- książka, wystarczy przełożyć obrazek i usłyszymy powiedzonka
- dopasuj obrazek z dwóch układanek krokodyl lub ołówek
- obrazek, wystarczy przesunąć w prawo i mamy dzieci w szkole lub w lewo i widzimy zwierzaki

Stolik aktywności  Fantastic Firsts jest w języku angielski, nasze dziecko, już od małego ma styczność z nowym językiem i oswaja się z nim. Taki maluch ma ogromną zdolność przyswajania wiedzy. Mój synek potrafi powiedzieć w języku angielskim kolory, uwielbia oglądać bajki w języku angielskim.


Co możemy nauczyć się ze stolika aktywności?

Dziecko usłyszy powiedzonka szkolne:

-  What will we learn today?
- One, two, three. Count with me!
- A is for apple

Usłyszy powiedzonka w zoo:

- One penguin
- Two lions
- Three fish

Bardzo fajna zabawka, chociaż wolałabym aby była w języku polskim, aby maluch szukał i poznawał wszystko bez pomocy rodzica ale mój syn nie ma problemu z zabawą, stolik bardzo go wciągnął, jest tyle tych drobnych rzeczy do przesuwania palcami, do wciskania, że chłopak ma zajęcie na cały długi dzień, odchodzi od stolika by za chwilę  wrócić do wesołej zabawy.

Interaktywny blat posiada ponad 75 piosenek, różnych dźwięków, dziecko naśladuje odgłosy zwierząt i odkrywa inny świat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz