Nowości książkowe - Wydawnictwo Dwukropek

Co ostatnio nowego czytaliście z dziećmi?


Ostatnio Antek męczy mnie codziennym czytaniem Zielinki, przynosi książkę i czytam ją z dziesięć razy, niewiarygodne jest to, że chłopak chce słuchać bajki o jakiejś księżniczce.
Księżniczka Zielinka - Hollie Hughes, ilustracje Deborah Allwright


Książka wydana przez Wydawnictwo Dwukropek, w twardej oprawie, z kolorowymi rysunkami, miłymi dla oka dziecka. W środku znajdziemy rymowaną opowieść, którą czyta się bardzo lekko, dlatego mój Antoni może jej słuchać na okrągło.

Księżniczka Zielinka jest żabą, rodzice chcą ją wydać za mąż, a ona ma swoje plany. Jest wyjątkowa księżniczką, która nie czeka na swojego księcia z bajki.
Marzy by zostać piratem, ucieka z domu w nocy i zakrada się na łódź i zostaje kapitanem piratów. To są niezwykli piraci, wszystkim niosą potrzebna pomoc. Zielinka uwielbia pomagać innym.

Myślę, że pokochacie Zielinkę tak jak my, dlatego przygotowałam dla Was konkurs.

KONKURS

 Mam trzy egzemplarze Księżniczki Zielinki, wystarczy że na blogu lub FB <tutaj> napiszecie, która księżniczka z popularnych bajek jest Wasza ulubioną i dlaczego.


Rodzina ze 141 ulicy - Karina Yan GlaserRodzina Vanderbeekerów od zawsze mieszkała w kamienicy przy 141 Ulicy, to bardzo miła i sympatyczna rodzina, dla wszystkich są życzliwi i każdy ich lubi. Przed samymi Świętami Bożego Narodzenia gospodarz kamienicy postanawia nie przedłużać dzierżawy, pięcioro rodzeństwa przez jedenaście dni, walczą by móc zostać w swoim domu, chcą przekonać aby przekonać go, do zmiany decyzji aby polubił ich jak wszyscy inni.
Jak skończy się ta historia?


Tajemnicza moneta - Jennifer Bell

Bohaterami książki jest rodzeństwo szesnastoletni Seb i jedenastoletnia Ivy,  kiedy karetka pogotowia zabiera ich babcię do szpitala, w okół dzieje się coś dziwnego. Ktoś włamuje się do mieszkania i nic nie ginie, tylko ktoś zostawia okropny bałagan, tajemnicze pióro zostawia napis na ścianie: Teraz znowu cię widzimy, na stole znajdują zwierzęce ślady.
Rodzeństwo próbuje rozwiązać tajemniczą zagadkę.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz