Książki o zwierzętach

  Dzisiaj o życiu i uczuciach zwierząt

 W styczniu dostałam kilka książek dla młodszych czytelników, nie zdążyłam  jeszcze ich wszystkich pokazać, z przyczyn osobistych ale obiecuję, że po walce ze zdrowiem, wrócę niedługo do systematyczności.


W świecie małp - Asia Gwis

Encyklopedia o małpach dla najmłodszych, w pięknie wydanej twardej oprawie, z ciekawymi ilustracjami, spodoba sie na pewno każdemu dziecku.

Na świecie żyje wiele gatunków małp. Czy znasz je wszystkie?
Z tej książki dowiesz się o nich, które są najmniejsze, a które największe, znajdziesz w ksiązce wiele interesujących ciekawostek.Małpy to prawdziwe łakomczuchy, chowają smaczne jedzenie na później, mają zmysły jak ludzie węch, smak, słuch, wzrok i dotyk. tak samo jak ludzie lubią i potrzebują się przytulać.

Ta kolorowa książka spodoba się również rodzicom, bardzo mnie zaciekawiły te małpki, nie znałam ich wszystkich, teraz już wiem gdzie mieszkają, kto jest mistrzem w skoku w dal, i co lubią robić.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Zwierzokracja -Ola Wołdańska- Płocińska


Książka o zwierzętach, które też mają swoje prawa, autorka książki uczy dzieci od małego jak powinny odnosić się do zwierząt, uczy empatii i uczula na wrażliwość. Z książki dowiemy się o relacjach ludzi i zwierząt, jak wyglądały na początku i jak wyglądają teraz.Książka do wspólnego czytania z dziećmi, na pewno poruszy nie jeden trudny temat, u nas było ich kilka.
Julia pytała  dlaczego ludzie wyrzucają z domu psy, albo wywożą za miasto do lasu.
 W tej dużej książce znajdziecie wiele ciekawych informacji, 38 kolorowych rozkładówek z zabawnymi ilustracjami czeka na ciekawskie dzieci.
Jeśli jesteście ciekawi czy  świnie sa mądrzejsze od człowieka, co weganie jedzą na śniadanie, kto lubi jeść świerszcze, dlaczego trzeba chronić zagrożone gatunki, to koniecznie kupcie swój egzemplarz książki, a dochód z niej zostanie przekazany dla zwierzaków z Fundacji Międzynarodowy Ruch na rzecz Zwierząt Viva i Stowarzyszenia Otwarte.

Wydawnictwo Papilon
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz