Wspaniałe książki o kobietach dla dziewczynek

Wydawnictwo Egmont przygotowało dla dziewczynek,

przepiękne zilustrowane książki o kobietach. Dzisiaj zobaczycie dwie, które ukazały się w serii Art Egmont.

Kobiety i Nauka - one zmieniły świat - Rachel Ignotofsky

 Autorka i ilustratorka książki pokazuje nam 50 mądrych i utalentowanych kobiet, które wniosły swój wkład w rozwój techniki, inżynierii, matematyki i nauk przyrodniczych. Od czasów starożytności do współczesności.  Te 50 wspaniałych kobiet walczyło ze stereotypami, by mogły robić to co chciały, łamały wszystkie zasady, robiły to z miłości do nauki, by móc poszerzyć swoją wiedzę.

To czego dokonały, wie już cały świat i ich dokonania otworzyły drzwi innym kobietom, by mogły spełniać swoje marzenia i zdobywać wiedzę z różnych dziedzin.

Poznamy w książce historie genetyczki Nettie Stevens, geolozki Florence Bascom, fizyczki i chemiczki Marii Skłodowskiej-Curie, fizyczki Lise Meitner, badaczki komputerów Grace Hopper oraz innych wspaniałych kobiet, o których zapomniano.

Kobiety i sport - one grały, by wygrać - Rachel Ignotofsky


Od lat mówiono, że kobiety to słaba płeć, autorka i ilustratorka książki, pokaże wszystkim odważne i silne kobiety, w środku znajdziemy historie różnych małych dziewczynek, które rosły i spełniały swoje cele i pragnienia, czasem dokonywały rzeczy niemożliwych.

Poznamy legendy sportu od czasów starożytności do współczesności. 50 historii kobiet, które walczyło by móc spełnić swoje marzenia. W latach 70 w niektórych krajach powstał ruch feministyczny, kobiety walczyły o takie same prawa jakie mieli mężczyźni,chciały również zarabiać takie same pieniądze jak oni. Dopiero w 1972 roku w szkołach w Ameryce, powstała ustawa, dzięki której każda dzieczynka mogła uprawiać sport i uczestniczyć w zawodach. W 1978 roku UNESCO ogłosiło, że sport jest podstawowym prawem wszystkich

Kobiety mogły wreszcie pokazać całemu światu, jak bardzo są silne i potrafią zdobywać swoje marzenia i cały świat.

Poznamy hostorie łyżwiarki figurowej Madge Syers, spadochroniarki Tiny Broadwick, dżudoczki Keiko Fukuda, baseballistki Toni Stone, kolarki Beryl Burton, alpinistki Junko Tabei, tenisistki Billie Jean King.

Dowiemy się również, jak wyglądają płace i obecność w mediach, poznamy nazwy i miejsca mięśni oraz drużyny kobiecego sportu.Książki znajdziecie na egmont.plBrak komentarzy:

Prześlij komentarz