Jak zrobić domowe lizaki?

W weekend bawiłyśmy się z Julią w kucharzenie.


Zrobiłyśmy nasze pierwsze domowe lizaki  truskawkowe, były naprawdę bardzo słodkie i pyszne, nawet nasz pies łasuch musiał spróbować naszych słodyczy.


Lubisz bawić się kreatywnie z dzieckiem?
Mam dla Was pomysł na kolejną super zabawę!

Tym razem zostaniemy prawdziwymi cukiernikami z zestawem Fabryką Cukierków - LISCIANI


 W pudełku znajdziemy książeczkę z przepisami, z której wyczarujesz żelki, krówki, lizaki i inne smakołyki, papierki na cukierki, termometr, żelatynę, tackę i patyczki.

Przygotowanie smakołyków trwa naprawdę długo, najlepiej bawić się dzień wcześniej, drugiego dnia będą już gotowe do jedzenia.

Julia była naprawdę cierpliwa czekając na zjedzenie swoich słodkich lizaków, które za chwilę zobaczycie, wyszły nam całkiem nieźle jak na pierwszy raz, następnym razem użyjemy foremek by nadać kształt.

Jeśli lubicie kucharzyć z dziećmi, ten zestaw dla dzieci może wam się bardzo spodobać.

A teraz zabieramy się za nasze lizaki.
Przepis jest naprawdę prosty, tylko trzeba uważać w kuchni na gorący garnek, przy mieszaniu łyżką aby się nie poparzyć.

Do garnuszka z grubym dnem wsypujemy pół szklanki cukru i dolewamy powoli pół szklanki wody, my wrzuciłyśmy mrożoną truskawkę, która przy wysokiej temperaturze puściła soki, kiedy zrobiła się blada truskawkę należy wyjąć. Możesz dodać soku owocowego lub syropu.


Kiedy temperatura wzrasta w garnku, pojawia się mnóstwo bąbelków, tak powstaje nasz karmel na lizaki. Przy temp 150 stopni nasz produkt jest gotowy,  na papierze do pieczenia rozłożyłyśmy łyżką cały karmel, na środek włożyłyśmy patyczki. Zostawiłyśmy na kilka godzin do zastygnięcia.


Lizaki  były gotowe już wieczorem, wystarczyło odkleić je od papieru. Przyznam się, że pierwszy cukier spaliłyśmy, moje dziecko nawet nie zauważyło, jak woda wyparowała z garnka, ale nic się nie stało, zrobiłyśmy nowy karmel.

Ten zestaw dedykowany jest dzieciom w wieku od 8-12 lat, na moją dziesięciolatkę musiałam bardzo uważać w kuchni, nie wiem jak jest z waszymi dziećmi ale moja córka jest trochę roztrzepana ;)

Jeśli wytrwaliście do końca wpisu, to zapraszam Was na konkurs.

KONKURS

Wejdź na post konkursowy, który jest tutaj <kliknapisz dla kogo chcesz wygrać, imię i wiek dziecka.
Zaproś do zabawy 3 swoich przyjaciół, oznaczając ich w poście
Udostępnij informację o konkursie na FB.
Teraz pozostaje czekać na wyniki.
Konkurs trwa od 03.12 do 10.12.2018

Nagroda:
Fabryka cukierkówRegulamin:

1. Sponsorem i organizatorem konkursu jest Dante - Dystrybutor Zabawek, a współorganizatorem blog.
2. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook, ani z nim związany.
3. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w ciągu 7 dni od zakończenia konkursu.
4. Zwycięzcy zostaną wybrani przez współorganizatora i sponsora na podstawie subiektywnej oceny dotyczącej aktywności danego uczestnika konkursu w trakcie jego trwania.
5. Wysyłka nagrody tylko na terenie kraju.
6. Nagrodą w konkursie jest : 1 zestaw Fabryka cukierków
 

Dante - Dystrybutor ZabawekBrak komentarzy:

Prześlij komentarz