Dobranocki na Gwiazdkę - zbiór opowiadań


Jedenaście świątecznych opowieści


 Czujecie już ten klimat?
Ilustracje Ewy Beniak - Hamerskiej zabiorą Was do zimnych, grudniowych dni, poczujecie w wyobraźni pod swoimi stopami skrzypiący śnieg i zapach zielonej choinki,  może zrobicie pyszne i smaczne naleśniki z cynamonem.

Najlepsi polscy autorzy przygotowali kolejny zbiór opowiadań dla dzieci, znajdziemy tutaj znanych i lubianych pisarzy dla dzieci: Zofia Stanecka, Barbara Kosmowska, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Paweł Beręsewicz, Małgorzata Strękowska-Zaremba, Justyna Bednarek, Agnieszka Tyszka, Zofia Beszczyńska, Beata Ostrowicka, Grażyna Bąkiewicz.


W książce Dobranocki na Gwiazdkę przeczytamy różne historie, jedne są krótkie, drugie dłuższe, wszystkie jednak pozostają w klimacie magii Świąt. Odkrywamy w opowieściach, co jest tak naprawdę ważne w tym czasie, by na chwilkę się zatrzymać, przestać się spieszyć i pobyć ze sobą. Książka zmusza nas do refleksji.

W każdym opowiadaniu mamy innych bohaterów, lecz zawsze znajdzie się taki, który chce zepsuć Święta. Znajdziemy dziewczynki, które chcą dać prezent Mikołajowi, znajdziemy też Mikołaja, który już nie otrzymuje listów od dzieci.

Przy tej książce zimowe odliczanie do Świąt, nie będzie nudne, historie bajkowe, czasem ze świata fantastyki, zabiorą nas w  zimową podróż, książka idealna na prezent pod choinkę.


Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz