Pochłaniacz, Okularnik, Lampiony - Katarzyna Bonda

Czterotomowa opowieść o losach Saszy Załuskiej

Katarzyna Bonda okrzyknięta została królową kryminału,  zadebiutowała w 2007 roku powieścią kryminalną - Sprawa Niny Frank.Jestem wielką fanką kryminałów, uwielbiam odkrywać nowych autorów, kilka lat temu próbowałam przeczytać Okularnika, niestety nie mogłam skończyć książki, w kryminałach nie lubię czytać wielu opisów, najchętniej przewróciłabym kilka stron dalej. 
Moja siostra lubi książki tej autorki, dlatego poprosiłam ją o napisanie kilku zdań na temat tych trzech powieści.
Ja nadal nie potrafię się przekonać, dla mnie więcej nie znaczy, że będzie lepiej, mam nadzieję, że dorosnę do tej literatury.Seria  książek Bondy jest o Saszy Załuskiej, która jest profilerką, pomaga policji rozwiązywać trudne sprawy kryminalne. 

Pochłaniacz

Fantastyczna wielowątkowa powieść łącząca kryminał z thrillerem psychologicznym. Wyraziste postaci, nieprzewidywalność zdarzeń, zaskakujące zwroty akcji i wciągająca fabuła. Książka mocno trzymająca w napięciu. Z czystym sumieniem polecam przeczytanie tej pozycji. Pochłania całkowicie. 

Okularnik

Kolejna część z serii z profilem kąpieli Sądzą Załuską. Tym razem mamy do czynienia z mocnym nawiązaniem do historii z 1946 roku, rozgrywającej się na Podlasiu. Podobnie jak "Pochłaniacz" trzyma w napięciu i ma zaskakujące zwroty akcji. Bardzo ciekawa i godna polecenia.
 

Lampiony

Trzecia część z Saszą Załuską. Tym razem akcja rozgrywa się w Łodzi i związana jest z czyszczeniem kamienic. Według mnie jak na razie najsłabsza część z calca serii - najgorzej mi się ją czytało. Poprzednie po prostu pochłonęłam. Bardzo dużo wątków trudnych do połączenia komplikuje niepotrzebnie całą fabułę. Co prawda poprzednie części były zdecydowanie lepsze, to jako książkę z serii trzeba przeczytać.
Wydawnictwo Muza

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz