Odkrywcy - Sahara - gra kafelkowa

Sahara to  kafelkowa gra rodzinna. 


Wyruszamy do Afryki, odkrywcy poznają dzikie zwierzęta, szukają ukrytych oaz, czasem ulegają fatamorganie, przy sobie mają magiczne talizmany, których mogą użyć w grze.Gracze losują, a następnie dokładają kafelki z pustynnymi zwierzętami, tak aby zdobyć jak najwięcej punktów. W rozgrywce liczy się taktyka oraz umiejętność planowania. O zwycięstwie może również przesądzić użycie magicznych talizmanów.

Początek gry


Na stole rozkładamy planszę, na polu z namiotem ustawiamy pionki. Każdy gracz dostaje talizmany: cofnij, zobacz, zachowaj, zamień.
Na środku stołu rozrzucamy rewersem do góry zwierzęta z Sahary, bliżej planszy w stosie układamy pomieszane kafelki fatamorgany, znakiem zapytania do góry, kafelek z namiotem na środku stołu - do niego będziemy dokładać zwierzęta.

Grę zaczyna osoba, która wymieni pierwsza trzy nazwy zwierząt, zaczynające się na pierwszą literę jej imienia.Losuje jeden kartonik i dokłada do pola z namiotem, dokłada go odpowiednim kolorem na boku, dostaje za to punkty i porusza się na planszy swoim pionkiem. Gra kończy się kiedy wyłożymy wszystkie kafelki.

Oaza - gracz, który dołożył ostatni kafelek zdobywa punkty za wszystkie zwierzęta, które przylegają do odsłoniętej oazy, jeśli na kartoniku jest gwiazdka dostaje dodatkowe punkty za wszystkie zwierzęta , które przylegają do oazy w kolorze gwiazdki

Fatamorgana - gracz traci punkty za wszystkie zwierzęta i musi cofnąć pionek na planszy
W grze można użyć talizmanów, wtedy uzbieramy więcej punktów np:

Zachowaj - gracz może zachować wylosowany kafelek i może go użyć w kolejnej rundzie
Zobacz - można podejrzeć kafelek z fatamorganą
Zamień - gracz może zamienić miejscami dwa dowolne kafelki ze zwierzętami
Cofnij - gracz A używa talizmanu, gracz B może zachować talizman innego gracza, zabiera go
Gra przeznaczona dla dzieci od 6 lat, rozgrywka trwa ok. 60 minut, dla 2-5 graczy.

Gra jest naprawdę łatwa, dodatkowo doskonalimy ćwiczenie liczenia i koncentracji  oraz poznajemy nazwy nowych dzikich zwierząt.W pudełku znajdziemy:
- plansza do liczenia punktów
- 80 kafelków sahary
- 1 kafelek namiotu
- 15 kafelków fatamorgany
- 5 żetonów punktów
- 20 talizmanów
- 5 pionków
- instrukcję

Grę można połączyć z grą Odkrywcy:Amazonia.


Zielona Sowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz