Klasyka światowej literatury dla dzieci


Mała księżniczka, Piotruś Pan i Wendy, Przygody Alicji w Krainie Czarów.

 Lubię wracać do starych książek, nie tylko polskich autorów. Wydawnictwo Wilga wydała serię książek dla dzieci. Nowe wydanie klasyki lektur szkolnych, w twardej oprawie z czarno białymi ilustracjami, taka literatura powinna znaleźć się na każdej półce w pokoju dziecka.
Piotruś Pan i Wendy - James Matthew Barrie

Tego chłopca nie muszę Wam przedstawiać, zna go chyba każdy. Psotnik o magicznych zdolnościach, mieszkający w Nibylandii, chłopiec który nie zamierza dorosnąć, chce się bawić w towarzystwie innych dzieci. Kiedy trafia do dziecięcego pokoju z wróżką, spotyka Wendy i zaprasza dzieci do swojego świata.Książka o beztrosce i cieszeniu się drobnymi rzeczami.
Tłumaczenie Michał Rusinek, ilustracje Dorota Wojciechowska 

 

Mała księżniczka -  Frances Hodgson Burnett

 Książkę czytałam jako dziecko, a film oglądałam kilka razy. Dzisiaj polecam ją swoim córkom, aby mogły poznać losy dziewczynki i pokazać że życie nie zawsze bywa  kolorowe.
Historia dzielnej Sary bawi, smuci i gwarantuje dużą dawkę emocji. Dziewczynka radzi sobie w życiu, wciąż pozostając sobą i nie tracąc przy tym godności. Dobre i czyste serce jest ważniejsze niż jakiekolwiek bogactwo, bo to ono decyduje o wartości człowieka. 

Przygody Alicji w krainie czarów - Lewis Carrol

Na pewno pamiętacie Alicję, która  pewnego dnia wpada do króliczej nory i tym samym do świata przypominającego sen.
Dziewczynka po wypiciu napoju z napisem "Wypij mnie!" raz rośnie, raz maleje, a na swojej drodze spotyka mnóstwo dziwnych postaci, cała przygoda jest jak wyjęta ze snu. Pełno magii i dziwnych zdarzeń, chociaż czasem przerażają i dorosłego.

 Wydawnictwo Wilga

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz