Malina i podróże w czasie - Katarzyna Pakosińska

Podróż w czasie, humor i rozrywka w książkach Katarzyny Pakosińskiej


Znacie  autorkę książeczek o Malinie?
Jeśli nie przypomnę krótko, pamiętacie ją zapewne z Kabaretu Moralnego Niepokoju, kobieta o ogromnym uśmiechu i takim samym poczuciem humoru, jest także aktorką i autorką scenariuszy.


Poznajcie jej książeczki dla dzieci, które moja dziesięciolatka pokochała, a za co dokładnie, musicie przeczytać w dalszej części wpisu.


Główną bohaterką jest Malina,która mieszka w Milanówku, chodzi do klasy IVc (tak jak moja córka), ma duszę artysty i postanowiła zostać artystką, tylko jeszcze nie wie dokładnie czy będzie malować, śpiewać, tańczyć czy pisać. ( Julia zamierza malować, same artystki).

Dziewczynka lubi żartować, jest sprytna i nieśmiała ale jak na prawdziwego artystę przystało, jest prawdziwą bałaganiarą (moja też, czy ta książka jest o Julce?).


Malina cud-dziewczyna

Pierwsza część przygód Malinki, która jest jedynaczką, ma ciemne włosy i zielone oczy, tak jak mama i babcia, wciąż coś gubi, tańczy w zespole, uwielbia rysować i jeździć konno. Ma dwie przyjaciółki Ewę i Gabrysię i psa Rudzielca. Jak każda dorastająca dziewczynka, ma masę problemów, które rozwiązuje przenosząc się w czasie za pomocą szmaragdełka i starego radia, tam podpatruje babcię i mamę, kiedy były małe i widzi jak poradziły sobie ze swoimi problemami.
Super tekst, świetne zadania do wykonania, przez czytelnika, sprawia, że moja córka polubiła bardzo książeczki Katarzyny Pakosińskiej.Malina szał-dziewczyna

Druga część przygód Maliny-cud dziewczyny.
Malina rozpoczyna szalone wakacje, czekają na nas niesamowite podróże w czasie i szalone przygody.
Jak w poprzedniej części czeka na czytelnika mnóstwo zadań, a ukryte tłuste literki prowadzą nas do poznania hasła. Pani Kasia bawi się językiem i do zabawy wciąga czytelników, trudne słowa wyjaśnia od razu, dzięki temu dzieciaki nie muszą szukać tajemniczych słów w internecie.


Malina miód-dziewczyna

Trzecia część przygód Maliny.

Kontynuacja przygód Maliny to jak zwykle podróż w czasie, tym razem będą aż dwie podróże. Dziesięciolatka poznaje nową przyjaciółkę, Gruzinkę Naniko. Razem przenoszą się w lata trzydzieste i osiemdziesiąte XX wieku.
Do przenoszenia w czasie służy Malinie szmaragdełko i zawieszka nowej przyjaciółki.

Jak zwykle nie zabraknie zadań,, rysunkowych zagadek, językowych łamigłówek i zabaw ze słowniczkiem.


Książka idealna na wakacje dla młodych czytelników, przecież kiedy pada deszcz to dzieci się nudzą, z Malinką będą miały masę roboty. Moja córka właśnie rysuje potwory w zadaniach i ciężko wyrzucić ją na podwórko.Wydawnictwo Muza

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz