Zostań farmerem rzucając kostkami - Kości obfitości

Dzisiaj zostaniesz prawdziwym farmerem, 


twoim zadaniem w grze jest posadzić jak najwięcej warzywek, sadzisz marchewkę, pomidora i sałatę, czasem dokarmiasz świnkę, a wszystko dzieje się za pomocą kolorowych kostek do gry.


Jak wygląda rozgrywka?

Każdy z graczy otrzymuje arkusz farmy oraz ołówek, pierwszym graczem zostaje osoba która ostatnio zjadła jakieś warzywko, bierze wszystkie kości oraz Świnkę - znak pierwszego gracza.


Pierwsza runda

Pierwszy gracz rzuca na środek stołu wszystkie kostki ( czerwony kolor - pomidor, zielony - sałata, pomarańczowy - marchewka), każdy gracz wybiera sobie warzywko do zasadzenia na naszych polach, na kartce  rysujemy odpowiedni kształt w linii wartości, jaka na danej kostce została wylosowana. Dobieramy kości i rysujemy warzywka, zostawiamy na stole ostatnią. Ostatnia kostka pokazuje jakie uprawy są tego dnia potrzebne na targu. Każdy gracz zaznacza kolor pola na targu, kostka zielona- zielone pola, czerwona - czerwone pole itd.


Druga runda

W drugiej rundzie nie możemy dowolnie rozsadzać warzyw na planszy, tylko umieszczamy je obok siebie, rysujemy na kartce warzywa tylko obok tych co już rosną, jeśli masz sałatę sadzisz tylko sałatę, marchewki sadzisz z marchewkami, pomidory obok pomidorów. Jeśli źle narysujesz, warzywa trafią do brzucha  głodnej świnki, za co otrzymasz punkty.

Świnkę dokarmiamy, jeśli nie możemy zasadzić warzywka na swoim polu, zakreślamy kółeczka przy śwince, jeśli wykreślimy cały rządek, w następnej rundzie możemy skorzystać ze świnkowej mocy.
Będziemy mogli odjąć lub dodać 1 pkt na kostce aby móc posadzić warzywko na swoim polu.

Koniec gry 

 Możemy zakończyć grę jeśli :
- gracz wypełni każde pole w swoim ogródku
- gracz nakarmi swoją świnkę do syta, zakreślając wszystkie pola
- skreśli wszystkie 6 kółek na którymkolwiek ze swoich ryneczków ( pomarańczowy, czerwony lub zielony)

Na koniec każdy podlicza wynik.

Nasze wrażenia

Grałyśmy z Julią kilka razy w wersję podstawową, zaufałam jej, przeczytała instrukcje i grałyśmy tak, jak mi wytłumaczyła. Kilka dni później zajrzałam do instrukcji, przeczytałam ją dokładnie i powiedziałam córce, że grałyśmy tak jak trzeba. Wytłumaczyłam jej jakie są zasady gry.
Polecam każdemu rodzicowi by pierwszy zajrzał do instrukcji.
Wersja podstawowa jest bardzo łatwa,, dla  graczy używa się 6 kostek do gry, po dwa kolory z każdego. Zaczyna grę młoda, kolejny ruch jest mój, wybieram kostkę tak bym mogła posadzić warzywko przy warzywku. Kolejka przechodzi na Julkę, ona kiedy nie możliwości posadzenia warzywka, karmi świnkę i zbiera moce. Ja wygrałam tym razem, skupiłam się na warzywkach i zagęszczaniu pól, a córka postanowiła zapełniać brzuch świnki, mam nadzieję że nie było to celowe.
Gra trwała około 20 minut.

Gra dla 2 do 4 graczy, wieku od 8 lat.

Co znajdziesz w pudełku?

bloczek arkuszy dla trybu podstawowego (100 kartek)
bloczek arkuszy dla trybu zaawansowanym (100 kartek)
9 kości do gry
4 ołówki
znacznik pierwszego gracza ( świnka)


Board&Dice

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz