Nowości ksiązkowe dla starszych dzieci - Wydawnictwo Nasza Księgarnia

 Dzisiaj chcę pokazać dwie książki dla starszych dzieci

od Wydawnictwa Nasza Księgarnia.
 Mój dziadek był drzewem czereśniowym - Angela Nanetti

 

Piękna opowieść o przemijaniu, i  budowaniu więzi z dziadkami, o tym że warto zachować najlepsze wspomnienia o swoich bliskich, którzy odeszli i zachować w sobie trochę dziecka.
Chłopiec ma rożnych dziadków, jedni mieszkają w mieście i są zwykli, a drudzy mieszkają na wsi.
Dziadkowie ze wsi są inni, do szczęścia wystarczają im zwierzęta i ogród, żyją bardzo blisko z naturą i pokazują ją chłopcu. Dziadek pozwala wspinać się na sam szczyt czereśni, robi świetny kogiel mogiel, kiedy umiera babcia trochę dziwaczeje.

Ta książka potrafi wzbudzić miłe wspomnienia o swojej rodzinie, pamiętam cudowne chwile ze swojego dzieciństwa, spędzone z dziadkami na wsi, wśród przyrody, z bliskimi. Też otarłam się o śmierć pradziadka jako mała dziewczynka, pytałam się co robi  w trumnie w pokoju i po co tyle ludzi przychodzi do niego by się pożegnać, a on śpi.

Warto rozmawiać z dziećmi o tym co ważne jest w życiu, o rodzinie, uczuciach i wspomnieniach.Dzieci z wyspy Saltkråkan - Astrid Lindgren

 

Pięcioosobowa rodzina Melkersonów wyjeżdża na wakacje, tata czwórki wynajął domek letniskowy i zamierza spędzić cudowne wakacje ze swoimi dziećmi.


Dzieci znając roztargnienie taty, nie tryskają radością, są bardzo ciekawi wyglądu domku, co takiego tata wybrał w ciemno.

Na miejscu tata wystraszył się domu, był duży, zimny,miał popsuty piec, a przez dach przeciekała woda.
 Kolejne dni stają się lepsze, rodzina cieszy się przyrodą, naprawiają stary dom, zaprzyjaźniają się z sąsiadami i żyją  tak jakby tam mieszkali od zawsze, dom letniskowy staje się ich prawdziwym domem, tworzą go razem.
 Letnia opowieść na każdy dzień roku, pełna ciepła i ciekawych przygód.Nasza Księgarnia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz