Jak przechowywać zdjęcia? Poradnik + rabat na fotoksiążkę

Jak często robicie zdjęcia? Ja bardzo często, prawie w każdy niedzielny spacer zatrzymuje piękne chwile w kadrach.


W każdy weekend wybieramy się całą rodziną na spacer i prawie zawsze zabieram ze sobą aparat. Z każdego takiego spaceru mam około 100 zdjęć gotowych do obróbki, przerzucam z karty zdjęcia na komputer. Obróbka i porządkowanie zdjęć

Używam dwóch programów do obróbki zdjęć, częściej jednak jest to  Photoscape - bardzo łatwy program w obsłudze, drugim programem jest Lightroom.
Obrobione zdjęcia wrzucam do folderu, wybieram tylko te  najlepsze, reszta idzie do kosza. Mam za mało miejsca na dysku by trzymać zdjęcia latami.
Zbieram zdjęcia przez kilka miesięcy, zawsze porządkuje je w folderach, nadaje im nazwę miesiąca i roku, tak łatwiej je odszukać na komputerze, by je później wykorzystać do zrobienia rodzinnego fotoalbumu.

Co zrobić z gotowymi zdjęciami?

Z uzbieranych zdjęć zawsze tworzę fotoksiążki, które prezentuje swojej rodzinie. Nasza babcia uwielbia chwalić się wnukami, więc taki album dla niej to prawdziwy skarb, który trzyma zawsze pod ręką, gotowy do użycia i pokazania go swoim gościom.

Fotoksiążki to świetna pamiątka na długie lata, to także idealny pomysł na prezent z okazji i bez okazji.

Warto uwiecznić najpiękniejsze chwile i podarować je swoim bliskim lub zostawić sobie na pamiątkę, tak pięknie wykonany album.Ja swoje rodzinne fotoksiążkizrobiłam w pixbook, mają tam piękne i gotowe szablony, na każdą okazję:
Prezent dla taty, Prezent dla rodziców, Prezent dla mamy, Prezent dla dziadka, Na pamiątkę chrzcin, Szkolne, Z podróży, Komunijne i z okazji narodzin, oraz wiele innych ciekawych propozycji tematycznych.

Wybrałam dwie książki w pionie i poziomie w formacie A4, w poziomie wybrałam szablon Dla dziadków, dla siebie szablon - Razem najlepiej.

W edytorze dodajemy zdjęcia, możemy zmienić kolor tła, układ zdjęć, nanieść kliparty, maski i ramki, możemy też nanieść filtr.

Program do tworzenia fotoksiążek jest naprawdę łatwy i prosty w obsłudze, można zaoszczędzić wiele czasu w tworzeniu takich pamiątek.

Foldery ze zdjęciami, które już wykorzystałam do rodzinnych albumów, przerzucam na płytę CD i chowam głęboko w szafie.

A wy jak przechowujecie swoje zdjęcia rodzinne?
Tworzycie swoje albumy? Mam dla was prezent od pixbook.pl 


 Kod zniżkowy na fotoksiążkę A4 pion 40 str. za 29 zł
 PBWH6YUP
Ważny do końca czerwca 2018 r.

Dostawa:
kurier, poczta, inpost - 14.50 zł
paczka w Ruchu - 9,90 zł
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz