100 sukienek. Jeśli duch istnieje. - Susan Maupin Schmid

Tajemniczy zamek, zaczarowane sukienki, zamieniają osobę w inną postać, która je założy.

100 sukienek to kontynuacja przygód Słodkiej Buźki- sieroty, która pracuje w zamku księżniczki Mariposy,  razem z przyjacielem Rogerem odkrywają w zamku szafę z sukienkami. 

Sukienki mają wielką moc, kto je założy zmienia się w inną postać, niestety moc nie działa na chłopców, kiedy Roger zakłada sukienkę, nic się nie dzieje. Kiedy Buźka zakłada sukienkę zmienia jej się wygląd i głos, dzięki niej może odkryć tajemnice z przeszłości. Sukienka o numerze trzydzieści siedem wyciąga Buźkę na spacer po zamku, zamienia ją w Lady Małgorzatę o rudych włosach, przechadzając się po zamku nie narobi sobie kłopotów, przecież widzą w niej kogoś innego, może śmiało odkrywać tajemnice zamku.Pewnego dnia księżniczka Mariposa zabiera Buźkę na królewski cmentarz, Buźka ma szansę dowiedzieć się czegoś o swoich przodkach. Rodzina Zacnych leży w starszej części cmentarza, zarządca opowiada jej o rodzinie Zacnych, którzy byli potężnym rodem, wpływowi i bogaci. Opiekun cmentarza nie chce mówić wszystkiego ale informuje, że dokonali złych wyborów i tak potoczyło się ich dalsze życie.

Jej pradziadek był architektem, zbudował zamek dla króla Ryszarda. w którym urodziła się i mieszkała, zamek pełny magii i ukrytej historii. W zamku dzieją się dziwne wydarzenia, ktoś niszczy ubrania, ginie biżuteria księżniczki, a po zamku włóczy się tajemnicza zjawa.
Razem ze swoim przyjacielem postanawiają odkryć prawdę.
Czy uda im się rozwiązać zagadkę?

Co się wydarzyło, że Bużka służy na zamku? Czy odkryje tajemnicę swojego rodu?
100 sukienek pomogą odkryć prawdę.

100 sukienek to opowieść o odważnej dziewczynce, zamienia się w detektywa, by odkryć zagadki i prawdę o swojej rodzinie, zaciekawi swoją treścią także chłopców.


 

Dwukropek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz