Przeogromny Krokodyl i inne zwierzęta - Roald Dahl

W tej książce znajdziecie trzy opowiadania :

Przeogromny Krokodyl, Magiczny palec, Żyrafa, Peliś i Ja, pełne humoru i pomysłów, nauczą dzieci odwagi i szacunku do zwierząt.

 

 

Przeogromny Krokodyl 

Głoówny bohater, Krokodyl wyrusza na poszukiwanie smacznego jedzonka, ma zamiar najeść się do syta i nie będzie polował na zwierzynę, ma smaka na dzieci. Wyrusza w podróż, na polowanie, napotyka po drodze inne zwierzęta i opowiada wszystkim o celu swojej wędrówki.

Bachorek na obiadek, mniam,mniam,pyszności,
Zaraz pewnie usłyszysz trzask jego małych kości.

To, co tak bardzo na obiad dostać chcę,
Ma rączki i paluszki, i stópki ma też dwie

 Krokodyl podejmuje kilka prób złapania i zjedzenia jakiegoś smacznego dziecka, na szczęście nic mu nie wychodzi, dzieci zostają uratowane przez inne zwierzęta z dżungli.


Magiczny palec

Ośmioletnia dziewczynka obserwuje swoich sąsiadów, którzy chodzą na polowania i zabijają zwierzęta, bardzo jest tym rozzłoszczona,  macha więc całej rodzinie swoim magicznym palcem.
Po kolejnym polowaniu na zwierzęta, tym razem na ptaki, cała rodzina dostaje zasłużoną karę, palec sprawił, że wszystkim wyrosły kacze skrzydła i zmniejszyli się o połowę.
Ta przygoda z kaczkami, zmieniła wiele w życiu Państwa Gregg, i najważniejsze, że już nie będą zabijać zwierząt.
 
Żyrafa, Peliś i Ja

Chłopiec zaprzyjaźnia się z Żyrafą i Pelikanem, razem tworzą  świetny zespół, który myje okna w całej okolicy. Pewnego dnia dostają ogromne zlecenie, na umycie okien od samego Księcia Hampshire. tam łapią najgroźniejszego włamywacza. Książe nagrodzi cały zespół, ponieważ dobro zawsze wraca.
Opowiadania Roalda Dahla są inne niż wszystkie, zawsze zaskakują i nie tylko humorem, książka w twardej oprawie i z większą czcionką, ilustracje wykonał Quentin Blake. 

 

Wydawnictwo Znak Emotikon

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz