O lence, Antku i okropnym Albercie - Beata Ostrowicka

Książka z serii Poczytam ci mamo - książka z dużą czcionką 

i z kolorowymi ilustracjami, które zilustrowała Kasia Kołodziej, dla początkujących małych czytelników, w przedziale wiekowym 6-10 lat, w twardej okładce.Dwójka wspaniałych przyjaciół Lena i Antek rozpoczynają wakacje, Antek jednak nie cieszy się z letnich dni, ponieważ oczekuje wizyty kuzyna Alberta, którego widział ostatnio pięć lat temu i zapamiętał tylko jedno, że jest okropny, bo zabierał mu wszystkie zabawki.
Dzieciaki spędzają dużo czasu na wspólnej zabawie, Lenka prosi rodziców, by Antek zamieszkał z nimi, na czas pobytu Alberta. Tata Lenki uprzedza córkę, że chłopcy widzieli się ostatnio kiedy chodzili jeszcze w pieluszkach i od tego czasu mogło się wszystko zmienić.  
Kiedy przyjeżdża Albert, Antek chodzi nabzdyczony, muchy siedzą mu w nosie, a jego kuzyn wydaje się całkiem miłym chłopcem. Teraz to Antek jest okropny i strasznie uprzedzony do kuzyna.

Autorka nawiązuje, że nie nie powinno się oceniać książki po okładce, dopóki się jej nie przeczyta. Antek nie dał szansy na poznanie kuzyna, ocenił go i wystawił opinię o nim swoim znajomym, zanim chłopiec jeszcze się pojawił.

Jak rozstrzygną się  losy bohaterów z jednego podwórka, musicie przeczytać sami.


Nasza Księgarnia

 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz