Martwa jesteś piękna - Belinda Bauer

Martwa jesteś piękna

Eve Singer jest reporterką kryminalną w  IWitness News, po pracy wraca do domu by opiekować się swoim chorym ojcem, nie ma ciekawego życia, tylko dom i praca, nie ma czasu na miłość, już dawno nie była na randce.W pracy same kłopoty, jej kariera wisi na włosku, nie wie jak utrzymać się w telewizyjnej stacji kiedy spada jej oglądalność.

Kiedy ginie młoda dziewczyna w pustym biurowcu, Eve przyjeżdża na miejsce zbrodni, dostrzega ją morderca, który na początku wybrał ją jako następną ofiarę, lecz zmienia plany, chce aby reporterka pokazywała jego drastyczne zbrodnie w telewizji, jako dzieło sztuki.

Morderca kontaktuje się z dziennikarką, obserwuje ją. Zaprasza Eve na nowe miejsce zbrodni, na pokaz który dopiero nastąpi, śmierć kolejnej osoby ma być stworzona na pokaz, a ona ma to nagrywać.

Eve na początku jest zadowolona, że jako pierwsza będzie mogła przesłać swoją relację, zależy jej na tej pracy, musi mieć pieniądze na opłacenie opiekunki ojca.  Jej partnerowi z pracy bardzo ten pomysł nie przypada do gustu, nie chce robić reklamy zbrodni. Nie chce karmić tym mordercy.

Eve dla oglądalności pokazuje krwawe obrazy, czym bardziej makabryczne, tym są lepsze. Lubi karmić sensacją swoich widzów. Niestety śmierć to temat na jeden dzień, dziennikarze krążą po miejscu zbrodni jak sępy, by dorwać najlepszy kąsek.

Morderca fascynuje się śmiercią, przed zaplanowanym morderstwem rozkleja plakaty z informacją o pokazie, w którym miejscu i o jakiej godzinie się odbędzie. Eve trafia na ten trop i zaczyna współpracować z policją. Ukrywa wiadomości o nowym odkryciu, nie chce pokazywać jego pokazów.

On chce by dowiedział się o nim cały świat, ma obsesję na punkcie reporterki, porywa jej ojca i zmusza, ją do reklamowania jego sztuki.


W książce znajdziemy także opis życia codziennego bohaterki, jej problemy z jakimi zmierza się każdego dnia, oraz losy bohaterów drugoplanowych, którzy też mają  swój udział w niebezpiecznej grze.Książkę bardzo dobrze się czyta, trzyma w napięciu do ostatnich stron, chociaż nie takiego zakończenia się spodziewałam. Jeśli lubicie książki o psychopatach, i krwawych zbrodniach, ta może wam również się spodobać.Wydawnictwo Muza

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz