Gra pod wodą - Batyskaf


Miałeś kiedyś marzenie, wejść w podwodny świat 


i odkryć jego wszystkie sekrety?
Gra Batyskaf od Wydawnictwa Granna spełni Twoje wszystkie marzenia. Wystarczy wejść do statku podwodnego i ruszyć w głębiny po przygody.

Kto może grać?

Gra przeznaczona dla graczy od 7 roku życia, gramy w nią od 2 do 4 osób, rozgrywka trwa ok 30 minut.Zasady gry


Wypływasz na głęboki ocean swoim batyskafem, masz zrobić jak najwięcej zdjęć morskich zwierzątek, czym głębiej tym lepsze okazy do kolekcji możesz uzbierać, a przy okazji kilka pereł.
Kto stworzy najlepszą kolekcję fotografii i zdobędzie najwięcej pereł, wygrywa rozgrywkę.

Do podróżowania po głębinach potrzebne nam są karty tlenu, potrzebne nam są by zanurkować na głębokość i z niej wypłynąć.

Na planszy rozkładamy żetony zwierzątek, jeśli grają dwie osoby to rozłożymy 10 sztuk, zaczyna gracz, który ostatnio czytał lub oglądał film o morzu, dostaje on pionka z konikiem morskim.
Bierze z planszy jedną kartę tlenu, jeśli ma odpowiednią ilość tlenu, może wyruszyć batyskafem na głębiny, jeżeli nie, bierze kolejną kartę tlenu, a kolejka przechodzi na kolejnego gracza.Jak nam poszło?

Julia dostała pionka z konikiem morskim, ostatnio czytała o głębokich oceanach, wyciągnęła z ułożonej kupki kartę tlenu, był tylko jeden bąbelek, nie zaryzykowała, dobrała kolejną kartę tlenu, ruch przeszedł na Olę.
Ola wyciągnęła kartę tlenu z 4 bąbelkami, wsiadła do batyskafu i ruszyła w głębiny szukać zwierząt morskich, znalazła  zwierzątko, zabrała żeton i wypłynęła, była na głębokości zagrożonej ryzykiem, dostała więc w nagrodę dwie karty tlenu, kolejka przeszła na Julię.

Grały razem prawie pół godziny, ja miałam za to ciszę i spokój, nie kłóciły się, a to najlepszy znak, że gra jest ciekawa.W pudełku znajdziemy

plansza
30 żetonów zwierzątek
60 kart tlenu
4 żetony batyskafów
1 żeton pierwszego gracza
instrukcjaWydawnictwo Granna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz