Prezenty Mikołajkowe dla dużych i małych + film

W sobotę i niedzielę dziewczyny składały swój prezent Mikołajkowy, było im troszkę ciężko złożyć robota, więc kilka razy wołały o pomoc tatę.

Robot  był świetnym pomysłem na prezent dla starszych córek, obie miały zajęcie na kilka godzin przy składaniu elementów i nie mogły się doczekać efektów końcowych.
 Jeśli chcecie poznać bliżej Robota Evolution od Clementoni, to czytajcie dalej.Robot to zabawka z serii Naukowa Zabawa Technologic, przeznaczona dla dzieci w grupie wiekowej powyżej ósmego roku życia, zabawki z tej serii wprowadzają dzieci w świat nauki, pokazują jak programować.


Do budowania robota można zachęcić całą rodzinę, razem wspólnie spędzacie czas, chociaż trzeba przygotować się na częste pytania, w stylu : Czy długo jeszcze?


Po złożeniu zabawki, możemy zainstalować aplikację na tablecie, będziemy mieli siedem propozycji zabaw lub możemy zaprogramować go ręcznie.


Opcje zabawy dostępne w aplikacji


1. Programowanie cyfrowe
Tworzymy komendy ruchu i prędkości, możemy fotografować i filmować robota

2. Kontrola w czasie rzeczywistym
Real Time, sterujesz Robota i widzisz wszystkie jego ruchy na ekranie.

3. Opcja Żyro
Użyj żyroskopu lub przyśpieszeniomierza, robot porusza się w czterech kierunkach

4. Opcja Touch Grid
Kontrola robota przez przesuwanie palców na siatce, na ekranie urządzenia.

5. Opcja samodzielnej nauki
Użyj REC, rejestrujesz wszystkie komendy, robot zapamięta wszystkie trasy

6. Opcja tańca
Wybierz jeden ze stylów Rock, Pop, Techno, Hip hop, robot porusza się do muzyki i zmienia wyraz twarzy

7. Opcja memo
Odgadnij komendy robota, zabawa na pamięć i koncentrację


Aplikacja jest darmowa dostępna jest na system operacyjny android i ios, robot porusza się dzięki połączeniu przez Bluetooth.

 Z powodu braku czasu na większą zabawę, dziewczynki na razie przetestowały tylko programowanie ręczne, mój syn bardzo nie lubi takich ruchomych zabawek więc będą miały go tylko dla siebie i nie będą zmuszone do podzielenia się z nim kolejną zabawką.
Cieszę się, że mamy Mikołajki za sobą, a szkolne będą normalnie o czasie.

Mikołajki w szkole to jakieś jedno wielkie nieporozumienie, najstarsza opowiadała, że po losowaniu dzieci pytały się wylosowanych dzieci co by chciały dostać w prezencie, kolega wylosowany przez córkę powiedział, że chce doładowanie za 50 zł do telefonu i kartę do sklepu GoSport na zakupy, byłam oczywiście w sklepie po kartę prezentową ale najniższa cena karty prezentowej to wartość 50zł. Kupiłam kartę do empiku za 30 zł ;)

Młodsza wybiera się do teatru, a prezenty szkolne do 20 zł, kupiła zestaw do zrobienia bransoletki.

A jak jest u Was w szkołach?Antek też dostał prezent wcześniej na Mikołajki, grający pociąg z figurkami dla maluszków aby pociąg ruszył, wystarczy przekręcić czerwony komin, podczas jazdy przez pokój, miga czerwone światełko. Pociąg wydaje z siebie muzyczne dźwięki, odgłosy ciuchci, śmiech Myszki Miki. 
No to teraz mam w domu małego maszynistę!


Miłych Mikołajek :)
 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz