Lot Osvalda - Thomas Baas. Opowieść o sile prawdziwej przyjaźni.

Lot Osvalda to piękna opowieść o sile prawdziwej przyjaźni i  szukaniu szczęścia. 

Osvaldo  jest zwykłym, nudnym szarym człowiekiem, żyje spokojnie i bez niespodzianek, a w swoim życiu nie poznał prawdziwych przygód, ani prawdziwej miłości, żyje sam na poddaszu z jedynym swoim przyjacielem, ptaszkiem Fiu Fiu. Ptaszek rozwesela każdy jego dzień.
Pewnego dnia ptaszek przestał śpiewać, zasmucony Osvaldo próbował pomóc przyjacielowi zmieniając mu klatkę na większą, niestety większa przestrzeń  nie pomogła.

Wszystko się zmienia, gdy Osvaldo znajduje tajemniczy sklep, w którym kupuje małą roślinkę dla Fiu Fiu. Roślinka pochodzi z samego serca dżungli, kto ją posiada staje się szczęśliwy.Po powrocie do domu postawił roślinkę przy klatce, był pewien że usłyszy śpiew przyjaciela. Niestety nic się nie wydarzyło, przygnębiony położył się do łóżka.Rano  obudził się w pokoju, który przypominał dżunglę, to ta mała roślinka tak urosła, a ptaszek zaginął. Całe miasto zamieniło się w zieloną dżunglę.
Osvaldo wyrusza w sam środek dżungli, pełnej niebezpieczeństw by odnaleźć swojego jedynego przyjaciela.

Czy odnajdzie swojego przyjaciela?
Musicie przeczytać sami.Książkę pokochałyśmy za piękną grafikę, chociaż są w niej tylko dwa kolory. Za historię pełną niespodzianek, za pokazanie dzieciom jak ważna w życiu każdego człowiek jest przyjaźń, jak wiele jesteśmy zrobić dla drugiej osoby pokonując swoje lęki.

Książką w wielkim formacie od Wydawnictwa Tadam, o wielkich emocjach zachwyci każdego, tą pozycję koniecznie trzeba mieć w swojej biblioteczce.

Polecamy książkę nie tylko pod choinkę.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz