Gotujemy - Dominika Czerniak Chojnacka


Julia od małego lubi kucharzyć razem ze mną, zawsze przychodzi do kuchni kiedy gotuję, bardzo chce mi pomagać, sprawia jej to ogromną radość, szczególnie gdy pieczemy coś słodkiego.


Książka Gotujemy na pewno spodoba się każdemu dziecku, znajdziemy w niej zadania do wykonania oraz do kolorowania. Tak, to książka pełna aktywności i bogatego menu, które skomponujesz razem ze swoim dzieckiem.Wszystkie zadania, które mamy zrobić kręcą się wokół kuchni, a pierwszym zadaniem jest przygotowanie płatków śniadaniowych, dziecko ma policzyć ile płatków ma w miseczce, oraz narysować ulubione płatki w misce z mlekiem.

Po śniadaniu przychodzi pora na obiad, gotujemy rosół i malujemy warzywa.
Uczymy się nowych słów związanych z gotowaniem, w garnku aż kipi i bulgocze, a później powstają oczy.
Domyślacie się o jakie oczy chodzi?W książce znajdziemy różne ciekawostki kulinarne, dziecko bawi się poznając różne dania, nazwy produktów oraz nazwy przedmiotów.

We wszystkich zadaniach trzeba zawsze coś dorysować, dzięki temu ćwiczymy małe rączki.

Znajdziemy troszkę matematyki, bo zawsze się znajdzie coś co trzeba policzyć.

Poznasz literową przekąskę:  A - jak ananas, B- jak brokuł. K- jak koperek, P - jak pierniczki i dzięki niej nauczysz się alfabetu.

Podoba mi się bardzo zakończenie, też dorysuję w swojej kuchni krasnoludki, które będą zawsze z chęcią sprzątać po moim gotowaniu.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz