Inspektor Tusz

  Inspektor Tusz  to gra imprezowa ze specjalnymi okularami. Rozwija pomysły znane z popularnych kalamburów. Jest grą, w którą może grać każdy, kto skończył już osiem lat i ten co ma ich sto.

 

  Cel gry

 

Jeśli znacie grę kalambury i bardzo lubicie zgadywanki, to zapraszam was do gry z niewidzialnym tuszem. Rysujemy niewidzialny rysunek, a inni muszą odgadnąć po ruchach pisaka, co narysowaliśmy, mają na to tylko czterdzieści sekund.
Ty widzisz co rysujesz, inni muszą patrzeć przez specjalne okulary, przez które nie widać, co jest rysowane.Gracze będą musieli uważnie śledzić ruch pisaka i na tej podstawie zgadnąć rozwiązanie.
Za dobrze odgadnięte słowa przydzielane są punkty.

Uwaga na zakazane słowa! Ich wypowiedzenie powoduje utratę punktów. Wygra gracz, który na koniec będzie mieć najwięcej punktów.
 

Elementy Gry

6 par specjalnych okularów
2 karty kodu
200 dwustronnych kart  w języku polskim i angielskim
klepsydra
60 żetonów
kostka
żółty pisak
6 aktówek graczy

Liczba graczy: 3-6
Wiek: 8-108
Czas gry: 30 minut

 

Przygotowanie gry

W grze znajdują się dwa rodzaje kart niebieskie - łatwe i czarne - trudniejsze, przed samą grą gracze decydują o stopniu trudności gry.Karty tasujemy i układamy na stosik, przykrywając na samej górze kartą kodu, służy ona do zasłonięcia pytania, obok ustawiamy klepsydrę ( 40 sekund) i kostkę.
Każdy gracz ma swoją aktówkę i okulary, na aktówce ustawiamy wygrane żetony. Na środku stołu rozkładamy po 10 żetonów na każdego gracza, karteczki i żółty pisak. 

 Przebieg gry

 Pierwszym rysującym jest losowany gracz, pozostali odgadują hasło.
Gracz rysujący rzuca kostką, aby określić kto założy w tej rundzie okulary.
To wyboru mamy:
ołówek - gracz rysujący ma założone okulary
ołówek myśl - wszyscy gracze zakładają okulary
myśl - odgadujący zakładają okulary

Wskazani gracze zakładają okulary, rysujący bierze kartę ze stosu, czyta hasło, ustawia klepsydrę i rysuje hasło. Gracze muszą odgadnąć hasło jak najszybciej, zanim skończy się czas, można mówić tyle haseł ile zdążymy wypowiedzieć.
Jeśli się skończy czas i nikt nie odgadnie hasła , nikt nie zostaje nagrodzony punktem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz