6 pomysłów na jesienne zabawy

Jesień nie musi być szara i nudna wszystko zależy od nas i naszego nastroju. Dzisiaj wrzucam kilka pomysłów na zabawę jesiennymi skarbami. Bawmy się kolorami jesieni i zwalczmy razem nudę.


 Zanim spadną wszystkie liście z drzew, wybierzcie się na spacer, koniecznie zabierzcie ze sobą aparat, koszyczki na kasztany i żołędzie, tej jesieni będziemy się wspólnie bawić.
Wybierzcie się razem do parku, lasu, wspólnie zgrabiajcie liście na swoim podwórku, rzucajcie się nimi i tarzajcie w nich.
1. Sesja zdjęciowa.


Zróbcie zdjęcia na spacerze, kolory jesieni są piękne na zdjęciach, podrzucajcie liście do góry, bawcie się nimi, a jeśli macie własne podwórko możecie upiększyć miejsce na zdjęcia dyniami.

 Zbierzcie dużo kolorowych liści, część możemy zasuszyć w książkach, przydadzą się do dekoracji jesiennych.

 

2. Dekoracje jesienne. 

 Lampion
Słoik lub wazonik obklej suchymi liśćmi od zewnątrz, zostaw do wyschnięcia, do środka włóż świecę aby stworzyć piękny lampion.


Słoiki pełne jesieni
Zbierz trochę kolorowych liści, kasztanów, szyszek, włóż do dużego słoika, będą pięknie się prezentować w mieszkaniu, zaproś jesień do domu.

3. Malowanie liści.

Stemple
Na dużej kartce papieru stemplujemy pomalowanymi liśćmi, powstaną piękne obrazy jesieni.
Obraz
Zasuszone liście kruszymy i przyklejamy na kartce papieru, możemy stworzyć zwierzaki, kwiaty, drzewa, co tylko nam wpadnie do głowy.
Album drzew
Do zeszytu wklej na każdej stronie inny listek i podpisz z jakiego drzewa pochodzi, w jesienne dni nauczycie się nazw drzew. 


4. Kasztany i żołędzie

Stwórzcie całą swoją  ludzikową rodzinkę, pobawcie się razem tworząc mały teatrzyk.

5. Dynia

W dyni wytnij ulubioną postać z bajki twojego dziecka, to może być trudne zadanie ale czego się nie robi dla dzieci, pomalujcie dynię na biało i włóżcie do środka świeczkę, piękny lampion będzie ozdobą przez kilka dni.

6. Pieczenie ciasteczek

Muszę się przyznać, że codziennie coś muszę upiec i nie dlatego, że w domu jest zimno, po prostu jesienią i zimą mogłabym jeść bez przerwy. Dzisiaj upiekłam murzynka z budyniem, który zniknął tak szybko, jak się pojawił. 
Koniecznie razem upieczcie jesienne ciasteczka, z dyni lub marchewki i odrobiną cynamonu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz