Co kryją Pupy i Gęby- czyli książki Mikołaja Golachowskiego

Pupy,ogonki i kuperki - Mikołaj Golachowski. 

Autor  Mikołaj Golachowski jest doktorem nauk przyrodniczych, podróżnikiem, tłumaczem i polarnikiem, w wolnym czasie pisze książki o zwierzętach. 

Dla dzieci napisał świetne książki o tajemnicach zwierząt, które mają ciekawe i intrygujące tytuły. Zastanawiałam się jak zareaguje moja córka jak zobaczy okładkę książek. Czy wybuchnie śmiechem? Czy odłoży książkę na półkę na później?

Było zabawnie i zagadkowo, bo co może zawierać w środku książka o pupach?
Książka wzbudziła zainteresowanie, razem odsłuchałyśmy audiobooka.
Audiobook  - czyta Wiktor Zborowski, którego dobrze się słucha, lubię jego spokojny głos.Czy hipopotam ma naprawdę tam helikopterek, a pingwin armatę?  Dlaczego pawian ma czerwony zadek, a tasiemiec nie ma go wcale? Czemu psy stale się obwąchują, a koty ciągle się myją? I po co sarna pokazuje wszystkim biały talerz? 


Pupy, ogonki i kuperki to świetna opowieść dla dzieci, które chciałyby się dowiedzieć czegoś mądrego o zwierzętach i ich zachowaniu od pupy strony. W książce dowiadujemy się jakie pełnią funkcję ogonki czy kuperki, a nawet zad.

Codziennie obserwujemy zachowanie naszego psa, bez przerwy macha ogonem ze szczęścia, a kiedy przychodzi do domu ktoś obcy, to kuli ogon pod pupę. Fajnie  jest  być obserwatorem zwierząt i móc potrafić je zrozumieć.


Pupy, ogonki i kuperki składają się z trzydziestu ciekawych opowieści, które zaciekawią każdego. Cztery litery potrafią wciągnąć nie tylko samym intrygującym tytułem książki. Moja córka często śmiała się na głos, słuchając audiobooka ale wiem, że dzięki takiej lekcji na luzie, zapamięta sobie najlepsze ciekawostki o zachowaniu zwierząt. Kiedy skończyłyśmy słuchać opowieści o Pupach, kuperkach i ogonkach, chciała rozmawiać tylko o tej książce.

Gęby, dzioby i nochale - Książka pełna fascynujących ciekawostek, anegdot i faktów z życia zwierząt. 
Czy istnieje stworzenie z zębami nie tylko w paszczy, ale i na całej skórze? Do kogo należy najbrzydsza, a do kogo największa gęba na świecie? Które ze zwierząt ma rękę na czole, a które najbardziej nadąsaną minę? I kto jest największym twardzielem na Ziemi? Znajdziecie tu ponad trzydzieści opowieści o gębach, dziobach i nochalach... bo zwierzęta nie tylko kończą się, ale i zaczynają niezwykle intrygująco!


Autor kolejny raz zaprasza nas do świata zwierząt, tym razem stajemy twarzą w twarz lub od głowy. Poznajemy kolejne tajemnice. Kim jesteśmy kręgowcami czy bezkręgowcami pyta autor czytelnika.
W książce znajdziemy  informacje o dziobaku, niesporczaku, suhaku, słoniu morskim, dziku,waranie, komarze, gwiazdonosie i wiele,wiele innych postaci, których z nazw nie znałam.
Książki Mikołaja Golachowskiego to prawdziwa encyklopedia o zwierzakach dla najmłodszych.

Książki znajdziecie tutaj Wydawnictwo BabarybaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz