Niemowlę - pierwsze zabawy

Pierwsze dni życia.
To nauka.
Czas na poznawanie siebie.
Trzeba cierpliwości,spokoju, a wszystko znajdzie swój rytm,swoją drogę.Kiedy rodzi się dziecko, musi się się przystosować do nowej sytuacji,poznaje zapachy,nowe otoczenie oraz inne dźwięki niż słyszał dopiero w brzuszku mamy. Bardzo potrzebuje bliskości swojej mamy. Szuka ukojenia w tuleniu i kołysaniu w jej ramionach.Wkłada ogrom swojej energii.Układa sobie swój rytm . Ma swój cykl posiłków,drzemki i  budzenia.Tak niewiele potrafi mały człowiek ale dla niego jest to wielki wysiłek.Dziecko zapamiętuje wszystko co jest związane z jego opieką. Rączki układa do góry ,a nóżki ma zgięte w kolankach.
Maleństwo rodzi się z umiejętnością wyrażania emocji negatywnej i pozytywnej, dzięki niej wiemy kiedy jest coś nie tak i możemy reagować.
Noworodek patrzy na świat jak przez mgłę.
Widzi w odcieniach szarości, rozpoznaje tylko dwa kolory: czarny i biały.
Niemowlę przyswaja sobie kształty i barwy stopniowo, zgodnie z tempem rozwoju jego zmysłu wzroku. Po bieli i czerni zaczyna rozpoznawać kolory czerwony i żółty.
Kupiliśmy dla Franka zestaw kart kontrastowych Czuczu dostosowanych do jego wieku czyli dla trzymiesięcznych dzieci.20 kart kontrastowych ilustracji na sznureczku,które można zawiesić na łóżeczku,wózku czy karuzeli. Małe pudełeczko można zabrać ze sobą wszędzie,nie zajmuje wiele miejsca.


My oglądamy na leżąco , ćwicząc mięśnie. Starsza siostra opowiada co jest na obrazkach, przekłada karty , a Franio chętnie słucha.Wspólna zabawa z rodzicem czy starszym rodzeństwem buduje więź i bliskość. Tak rodzi się miłość.
Franio poznaje świat i przygotowuje się do nauki mówienia. Już teraz mogę zauważyć, że więcej gaworzy (można powiedzieć,że chłopak stara się składać całe zdania po swojemu).


Seria Karty kontrastowe na sznureczku to dwa zestawy stworzone z myślą o rodzicach, którzy chcą odpowiedzialnie wspierać swoje maluszki w rozwoju.

Kontrastowe ilustracje, dostosowane do poziomu percepcji najmłodszych niemowląt, pozwalają kształtować inteligencję wizualno-przestrzenną, a także poznawać granice przedmiotów, co za jakiś czas ułatwi chwytanie i przemieszczanie się.
Seria Karty kontrastowe na sznureczku to dwa zestawy stworzone z myślą o rodzicach, którzy chcą odpowiedzialnie wspierać swoje maluszki w rozwoju.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz